Biržų žemdirbiai: „Arba ministras turi keisti požiūrį, arba teks jį pakeisti"

Ž. Maniko nuotr.
Biržų rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Tadas Micikevičius teigė, jog neįmanoma per tris mėnesius atkurti daugiametę pievą. Dėl to kilęs žemdirbių nepasitenkinimas žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku gali pasibaigti jo nuvertimu.
Ne tik Biržų rajono ūkininkai, bet ir visos Lietuvos žemdirbiai siekia nuversti dabartinį žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką. Nesusikalbėjimas ir kova dėl žemės ūkio gerovės, it pleištas tarp konfrontuojančių pusių atsirado nuo pirmos šio ministro darbo dienos. Čia jam – ne Aplinkos ministerija, kur galėjo nurodinėti ir drausti“,- sako žemdirbiai. Jų įsitikinimu, ministras turėtų padėti, o ne klampinti žemės ūkį.

Ministerija neapsižiūrėjo, ūkiai nukentėjo

Paskutinis ministerijos užmojis – atkurti per dvejus metus užartas daugiametes ganyklas ir pievas. Toks sprendimas, sako Žemės ūkio ministerija, atėjo iš Europos Sąjungos, nes Lietuva įsipareigojo išsaugoti pievas. Kadangi šio susitarimo nesilaikyta, šalyje daugiamečių ganyklų ir pievų plotai, palyginti su 2012 metais, sumažėjo daugiau negu 5 proc. ir, viršijus šią normą, ūkininkai verčiami suartą žemę apsėti daugiamečiais žolynais. Reikalavimų nepaisantiems žemdirbiams grasinama sankcijomis.

Kadangi ministerija neapsižiūrėjo ir pavėlavo gelbėti ilgametes pievas, dabar, siekiant išvengti sankcijų, sprendimai bus priimami ūkininkų sąskaita. Žemdirbiai savo laukus jau užsėję žieminėmis kultūromis, todėl nežino, ar galės nuimti derlių, mat iki gruodžio 31 dienos paaiškės, kiek teks „grąžinti“ pievų. Svarbu tai, kad nustatytą pievos plotą būtina atkurti iki pavasarį prasidėsiančio pasėlių deklaravimo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/