Se­niū­ni­jos pikt­žaiz­dės — nei iš­ra­vė­si, nei su­gė­din­si

V. Leščinskienės nuotr.
Gyventojai nesigėdi versti krūvas įvairiausių šiukšlių palaukėse ir pamiškėse. Nuotrauka daryta Žvirblių kaime.
Nors atliekų rūšiavimas jau seniai ne naujiena ir tam sudarytos visos sąlygos, pavasariop pamiškėse, pakelėse ir palaukėse atsiveria krūvos šiukšlių. Pasak Papilio seniūnijos seniūno Reno Čygo, gyventojams kultūros trūksta ne tik tvarkant atliekas, bet ir naudojantis viešaisiais tualetais.

Teršia pakeles ir pamiškes

„Tarybiniais laikais čia leidosi kariniai lėktuvai, o dabar žmonės atvažiuoja... atsikratyti šiukšlėmis“,- sakė seniūnas R. Čygas ir aprodė asfaltuotą, medžiais apsodintą ir šiukšlėmis apverstą aikštelę šalia pagrindinio kelio Biržai-Rokiškis. Anot jo, nepadeda ir tai, kad įvažiavimas į šią aikštelę blokuojamas akmenimis – jie į šoną nuridenami ir šiukšlės vėl verčiamos. Išmestos atliekos liudija, kad jų šeimininkai išvalė rūsius, ūkinius pastatus, garažus – atliekos sukrautos į didmaišius arba tiesiog išpiltos į krūvas.

Šitaip šiukšlių atsikratoma ir atokiose palaukėse. Atliekų krūvos po nakties „išdygsta“ ir prie viešųjų konteinerių, dažniausiai tai būna automobilių detalės, elektronikos arba statybinės atliekos, kurių komunalininkai neišveža. „Kartais pavyksta šiukšlintojus pričiupti – gyventojų pilietiškumas ir mobilios kameros gelbsti, tuomet liepiame atliekas susirinkti, tačiau ne visada pavyksta nedorėlius nustatyti, o ir garantijos, kad jie toliau kur pavežę atliekas neišmes – nėra“,- piktinosi seniūnas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/