Rinkuškių žmonės sodino medžius, o dabar svetima ranka juos ciniškai iškirs?

F. Grunskio nuotr.
Pasak gyventojų, ESO sužymėjo apie 40 medžių, kuriuos planuoja nukirsti, dauguma jų – gražūs ir nepažeisti.
Biržų raj. Rinkuškių kaimo Liepų gatvės gyventojus prieš šv. Velykas nustebino AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) sprendimas pašalinti pačių rinkuškiečių prieš kelis dešimtmečius pasodintus medžius. Taip energetikai nori apsaugoti per daugiabučių kiemą nutiestą elektros oro liniją. Kol kas medžiai tik sužymėti, tačiau, norėdami užkirsti kelią juos šalinti, gyventojai kreipėsi į savivaldybę ir kitas įstaigas su prašymu stabdyti darbus.

„Bent jau būtų pranešę“

Praeitą savaitę Rinkuškiuose, Liepų gatvės pašonėje gyvenamojoje zonoje esančiame želdyne, buvo sužymėta apie 40 medžių, kuriuos ketinama iškirsti. Rinkuškių kaimo Rinkuškių g.3 gyvenamojo namo eksploatavimo bendrijos pirmininkas Jonas Morkvėnas „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad gyventojus tokia žinia pribloškė.

“Sugadino ne tik man nuotaiką prieš šventes. Gaila medžių, juk dauguma iš jų dar visai geri, mes patys juos sodinome, prižiūrėjome. O dabar be jokio pasikalbėjimo su gyventojais, be jokio pranešimo nori iškirsti. Jeigu ESO būtų mus informavę ar liepę nugenėti medžius, tai be jokių problemų būtume tai padarę“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė J. Morkvėnas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/