Medžiai trukdo statyboms

Ž. Maniko nuotr.
Tam, kad Biržuose būtų galima pastatyti Sveikatingumo ir sporto kompleksą, Jaunimo parke teks išškirsti 118 medžių.
Tam, kad Biržuose, J. Basanavičiaus gatvėje, būtų pastatytas sporto kompleksas, reikės paaukoti net 118 ten augančių medžių – tiek jų iškirsti numatyta pirmajame projekto įgyvendinimo etape.

Statybų rangovai UAB „Infes“ pateikė prašymą dėl medžių pašalinimo, kurį apsvarstė Biržų rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija. Komisija alternatyvių sprendimų nerado, todėl medžių kirtimui pritarė. Už nukirstus medžius bus sumokėta želdinių atkuriamoji vertė, lėšos bus panaudotos naujų želdinių Biržų rajone sodinimui. Pasak savivaldybės administracijos kraštovaizdžio specialistės Justinos Micikevičienės, ne visų medžių, kurie bus iškirsti būklė yra gera.

“Yra visokių. Yra nudžiūvusių ar apipultų kenkėjų eglių, vieni želdiniai kaip ir patenkinamos, kiti geresnės būklės“,- „Biržiečių žodžiui sakė specialistė.

Šio mėnesio pabaigoje medžių šalinimas planuojamas ir kitose Biržų miesto teritorijose – Stoties gatvėje bus nukirsti šeši, pavojų keliantys ir pažeisti medžiai – 5 liepos ir 1 tuopa.