Kertamų medžių likimas – ir malkoms, ir statybinei medienai

J. Grubinskaitės nuotr.
Seniūnijose nuolat kertami avariniai medžiai ir augantys pakelėse po elektros laidais, keliantys grėsmę gyventojų ir eismo saugumui.
Kur dingsta nupjauti medžiai? Kas pasiima medieną? Gal iš to kažkas uždirba? Šie klausimai neduoda ramybės tiek gyvenančiam mieste, tiek kaime. Žmonės sako nežinantys, kur nukeliauja nupjauti medžiai ir nugenėtos šakos. Pabandėme rasti atsakymus.

Kas teikia paslaugą, tas ir medžius pasiima

Į biržiečiams rūpimus klausimus apie kertamus medžius ir jų panaudojimą, atsakymus pateikė savivaldybės administracijos visuomenės informavimo specialistė Vaida Dževečkaitė – Klepeckienė.

Pasak jos, tais atvejais kai įgyvendinami viešųjų erdvių tvarkymo projektai ir numatytas želdinių šalinimas, šiuos projektus įgyvendinantys rangovai, gaudami leidimus medžiams kirsti, atlygina želdinių atkuriamąją vertę. Lėšos patenka į Biržų rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos sąskaitą, o mediena sutvarkoma taip, kaip numatyta projekte.

Pavyzdžiui, Biržų miesto seniūnija sutartį dėl medžių pjovimo ir genėjimo sudariusi su UAB „Liutera“. „Sutartis su įmone sudaryta nuo 2022 metų vasario 23 dienos. Pagal sudarytą sutartį nupjauti medžiai lieka paslaugos tiekėjui“, – paaiškino savivaldybės atstovė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com