Neformalusis ugdymas – tik miesto vaikams, o gal ir į kaimus vežios autobusai?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Biržų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičiaus sako, kad ne visais atvejais pavėžėjami mokiniai iš popamokinių užsiėmimų, bet palinkėjo išlikti kūrybingiems, ieškant išeičių.
Biržų rajono savivaldybė kviečia moksleivius rinktis neformaliojo ugdymo programas, kurių suskaičiuojama net 44, o kad atstumas netaptų kliūtimi lankyti bent vieną iš jų, planuojama pavėžėti. Tiesa, yra tam tikrų sąlygų – viena kryptimi turi važiuoti ne mažiau kaip penki vaikai. Jeigu atokiau nuo miesto gyvena vienas, nors ir talentingas mokinys, jis greičiausiai liktų už borto arba pavėžėjimu tektų rūpintis tėvams.

Paslaugos reikia, bet...

Mokytoja Asta Vaitiekūnienė, mokanti šokio pagrindų, klasikinių, lietuvių liaudies, kitų tautų, modernių ir sportinių šokių, sako, kad anksčiau buvo kita tvarka. „Esu skaičiusi dokumente apie neformalųjį ugdymą, bet kalbame ne apie būrelius mokyklose, bet neformaliojo vaikų švietimo programas. Savivaldybė turi suteikti tokią pavėžėjimo paslaugą. Man paaiškino, jeigu bus keli mokiniai iš tos vietovės, tai tokia paslauga bus. Bet tai nereiškia, kad vežios vieną ar du vaikus“, – komentuoja mokytoja.

Pašnekovės nuomone, norint išsiaiškinti poreikį, reikėtų atlikti apklausą. „Būrelių veikla organizuojama pagal tam tikrą mokinių amžiaus kategoriją, tad, jeigu tame krašte gyvena vienas pirmokas, kitas penktokas, o trečias vienuoliktokas, tai... Vis tiek bus nei penki, nei devyni. Iš esmės tai yra nelabai įgyvendinama“, – svarsto A. Vaitiekūnienė.

A. Vaitiekūnienės šokio pamokas lanko vaikai ne tik iš Biržų miesto, bet ir atokesnių seniūnijų. „Iš tiesų jiems yra problematiška grįžti į namus. Vaikai gyvena praktiškai skirtinguose kraštuose. Taip ir gaunasi – vieną kartą kaimynas atveža, kitą kartą tėvai, trečią pusbrolis ar pusseserė... Sukasi, kaip kas iš mano. O jeigu kažkaip bandyti tai derinti... Sakyčiau, nelabai suderinama, nes ugdymas vyksta skirtingose vietose. Pavyzdžiui, muzikos mokykloje jie turi individualias pamokas ir jos vyksta kiekvienam vaikui skirtingu metu. Pas mus vyksta grupinis darbas, tai vėl gi skirtingas laikas“, – atkreipia dėmesį pašnekovė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com