Stotelėse išleisti keleivius saugiau, bet... galima ir patogiau

L. Bataitienės nuotr.
Maršrutinis autobusas neprivalo stoti ten, kur patogiau keleiviui, nes tam yra skirtos stotelės, bet... vairuotojai gali atsižvelgti į prašymą sustoti "prie keliuko".
Priemiestiniai autobusų maršrutai žmonėms reikalingi. Dažnam nevairuojančiam, tolėliau nuo miesto gyvenančiam biržiečiui tai – kone pagrindinė susisiekimo priemonė, o ir vairuojančiam šiais laikais kelionė autobusu tampa pigesne alternatyva. Bet ar visi keleiviai nors kartą atidžiai perskaitė ir susipažino su Keleivių vežimo taisyklėmis?

Biržietis skaitytojas teiraujasi, kodėl vieni autobusų vairuotojai keleivius išlaipinti sustoja tik stotelėse ir į prašymus paleisti „ties keliuku“ nereaguoja, o kitų galima drąsiai paprašyti sustoti norimoje vietoje, todėl pėdinti iki namų gerokai arčiau.

Biržų autobusų parko direktorius Marius Šernas sako, kad vairuotojai neprivalo stoti ten, kur pageidauja keleiviai. Keleivių ir bagažo vežimo taisyklėse numatyta, kad keleiviai įlaipinami ir išlaipinami tik autobusų stotyse ir stotelėse, numatytose eismo tvarkaraščiuose.

„Keleiviui gal ir patogiau, kai vairuotojas stoja „ten, prie parduotuvės“, ar „ten, už posūkio“, bet jie neprivalo to daryti, nes viešasis transportas nėra taksi. Taisyklės sukurtos ir dėl tvarkos, ir dėl keleivių saugumo“,- teigė M. Šernas. Nors, pasak jo, kita vertus, kiekvienas atvejis individualus ir ... svarbiausia paisyti žmogiškumo. „Mes stengiamės suteikti vairuotojams šiuo klausimu pakankamai autonomijos“,- tvirtino M. Šernas.