Savivaldybės taryba nusprendė — Biržams reikia naujų autobusų

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Taryba nusprendė: laiduos paskolą, kad Biržų autobusų parkas įsigytų tris autobusus ir galėtų tęsti tarpmiestinių maršrutų veiklą. Iki sprendimo priėmimo įmonės direktoriui Mariui Šernui teko atlaikyti tarybos narių priekaištus, bet sprendimas buvo palankus.
Nors vakar savivaldybės taryba pritarė sprendimui UAB Biržų autobusų parkui laiduoti paskolą dėl trijų naujų autobusų pirkimo, vaizdingų pasisakymų netrūko. Išsiskyrė tarybos nario Arūno Remeikos komentaras, kuriame jis autobusų parko finansinę padėtį apibūdino taip: “Tas paskolų ir įsiskolinimo snarglys jau siekia žemės branduolį ir dėka savivaldybės, kuri laiduoja ir dengia paskolas, jis vis dar kabo nenukritęs į gilią duobę kartu su visu autobusų parku. Reikės gerų plaučių jį sutraukti atgal“.

Prašė laiduoti

Biržų autobusų parko direktorius Savivaldybės tarybai pateikė projektą, kuriuo ketinama įsigyti tris tarpmiestinių maršrutų autobusus. Du iš jų – 30-ties vietų ir vieną – 50-ties. Kad juos nusipirktų, įmonei reikalinga 523 tūkstančių eurų paskola, o kad bankas ją suteiktų, savivaldybė turėtų laiduoti, trumpiau tariant, prisiimti atsakomybę grąžinti pinigus, jeigu to nesugebėtų autobusų parkas. Paskolos terminas – septyneri metai. Pirkdama naujus autobusus, įmonė atnaujins įvaizdį, integruos naujas veiklas, kurios padėtų autobusų parkui tapti konkurencingesniam, padidintų prestižą ir paslaugų kokybę.

Svarbiausia, kad bendrovė, turėdama naujus autobusus, galės dalyvauti konkurse tolimiesiems maršrutams gauti. Be naujų autobusų ji net negalėtų dalyvauti konkurse, tai reikštų pražūtį. Tačiau ir garantijos, kad konkursas bus laimėtas, nupirkus naujų autobusų, nėra.

Tačiau M. Šernas turi ir kitą planą – nelaimėjus konkurso dėl tarpmiestinių maršrutų, nauji autobusai būtų naudojami užsakomiesiems reisams arba parduoti, kad galėtų mokėti paskolą. Autobusų parko akcininkė – Biržų rajono savivaldybė, tad riziką ir atsakomybę už paskolos grąžinimą prisiimtų ne tik įmonė, bet ir steigėjas. Todėl autobusų parko prašymas savivaldybės laiduoti šią savaitę vykusiuose savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose sukėlė audringas diskusijas.

Paskolos verslui https://finbro.lt/verslo-paskolos/

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/