Nedrausmingi vairuotojai supykdė gyventojus

Gražinos Dagytės nuotr.
Eismas keliuku visaip ribojamas, tačiau variruotojams ši atkarpa tokia patogi trumpinti kelią, kad niekas nepadeda.
Biržuose problema tapo keliukas, vedantis nuo Liepų iki Parodos gatvės. Gyventojai skundžiasi, kad, nepaisant eismą draudžiančio ženklo, juo važiuoja mašinos. Kaip barjeras buvo pasitelkti akmenys. Bet tai nepadėjo: akmuo ne siena, galima pastumti į šalį. Problemų išspręsti nepavyksta nei valdininkams, nei politikams, nei policijos pareigūnams.

Vairuotojai įveikia ir akmenis, ir cemento blokus

Jau ne vienerius metus Biržų mieste neišsprendžiama problema yra tapęs eismas keliuku, vedančiu nuo Liepų iki Parodos gatvės. Gyventojai vis skundžiasi, jog automobiliai važinėja, kur esą „nėra kelio“. Žmonėms nepatinka ir triukšmas, ir vasaros metu keliamos dulkės, ir išvažinėtos duobės pievoje pavasarį bei rudenį.

Jau gerokai anksčiau buvo bandoma šią problemą išspręsti privežant akmenų ir juos išdėliojant ne tik ant keliuko, bet ir ant pievelės, kad vairuotojai nesuktų per buvusius geležinkelio bėgius bei pievą. Tačiau ir tai nepadėjo.

Norintys tiesesniu keliu iš Respublikos ir Liepų gatvės patekti į Parodos bei Kęstučio gatvę, įsigudrino nedidelius akmenis pastumti į šoną. Tuomet buvęs atvežtas cemento blokas. Deja, jis kažkokiu paslaptingu būdu, pasak vietos gyventojų, buvo perskeltas. Eismas vėl suintensyvėjo. Žmonės nežino, kur jie dar galėtų kreiptis pagalbos, kad ilgametė problema pagaliau būtų išspręsta. Į „Biržiečių žodį“ kreipęsi gyventojai prašė „ką nors daryti“, žmonės aiškino nusivylę ir politikais, ir valdininkais, ir suprantantys, jog „policija nepristovės“...

Vairuotojai pasigenda ženklų

Aldona Dalindienė pasakojo, jog kelio minėtoje vietoje nebuvo „nuo senų senovės“, iki sodybų vedė tik siauras keliukas. Iš vietos gyventojų automobilius esą turi tik pora šeimų. Didįjį pravažiuojančių srautą, pasak moters ir jos kaimynių, sudaro į „Bikuvos“ prekybos centrą skubantys vairuotojai. Dar kiti „patrumpina kelią“, norėdami iš Kęstučio gatvės greičiau patekti į Respublikos gatvę. Važiuotojų nestabdo net pastatyti kelio ženklai, kurie kartais esą net pasukami į kitą pusę. Policijos pareigūnai negali, pasak žmonių, „pristovėti prie kiekvieno vairuotojo“. „Mes esame atskira respublika Biržuose“, – bėdojo nusiminę gyventojai, svarstydami, ar Biržuose yra jėga, kuri galėtų sustabdyti nepaklusnius vairuotojus.

Jeigu jau geruoju su vairuotojais susitarti nepavyksta, jei kelio ženklai jų nestabdo, tai, pasak gyventojų, gal kas nors galėtų atvežti kokį didelį akmenį ant keliuko, kurio nebūtų galima nei nuritinti, nei perskelti.

„Biržiečių žodžio“ kalbinti vadinamieji nepaklusnūs vairuotojai tvirtino, jog pirmiausiai turėtų būti tinkamose vietose pastatyti tinkami kelio ženklai. Pasak kalbintų vairuotojų, važiuojant iš Parodos gatvės pusės jokio draudžiamojo ženklo nėra.

Valdininkai ir pareigūnai ieškos sprendimo būdų

Biržų miesto seniūnė Kristina Undzėnienė sakė, jog situacija seniūnijai yra žinoma. Pravažiavimo minėtoje vietoje tikrai nėra. Tačiau paskutiniu metu seniūnija nesulaukusi gyventojų nusiskundimų dėl nepaklusnių vairuotojų ir jų keliamų problemų. Kristina Undzėnienė žadėjo iš naujo pasidomėti sena problema ir ieškoti naujų jos sprendimo būdų.

Biržų rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Ričardas Sabas vakar „Biržiečių žodžiui“ sakė, jog po žinios iš redakcijos pasidomėjo situacija. „Yra ženklas, draudžiantis eismą, o jo kontrolę gali vykdyti tik policijos pareigūnai. Mums neduota teisė šio ženklo kontrolei. Mes galime tik informuoti policiją“, – paaiškino vedėjas Ričardas Sabas. Ar ženklai yra pastatyti būtent tose vietose ir tokie, kokių reikia, pasak vedėjo, jam būtų neetiška komentuoti, nes ženklus stato įmonės, atsakingi asmenys, kurie savo darbą išmano. Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas pastebėjo, jog kažkas patraukęs kelią užtveriantį bloką ir todėl keliu imta važinėti.

Pasidomėjus dėl gyventojų pageidaujamo akmens, kuris užtvertų kelią, vedėjas pastebėjo, jog jų skyrius akmenų nei stato, nei nukelia. Tuo, pasak vedėjo, turėtų rūpintis Biržų miesto seniūnija. Pats Ričardas Sabas iki šiol sakė net nežinojęs, kad yra toks keliukas.

Panevėžio VPK Biržų policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Jaunius Jurelevičius „Biržiečių žodžiui“ sakė, jog kliūtį reikėtų sutvarkyti. Tai seniūnijos reikalas.

Reagavimo skyriaus viršininkas žadėjo situaciją aptarti su savivaldybės specialistais ir tada priimti tinkamą sprendimą. Jis pastebėjo, jog draudžiamieji ženklai gyventojų pageidavimu negali būti pastatyti ten, kur jie trukdytų įmonių veiklą ir sukeltų interesų konfliktą. O gal savivaldybės atsakingi asmenys galėtų svarstyti miesto ir rajono gyventojų pamėgtą keliuką išasfaltuoti?