Profesionaliai vairuojantys jau pusšimtį metų

Lauryno Maniko nuotr.
Po penkiasdešimties metų senovinių automobilių muziejuje susitikę, kartu profesionalių vairuotojų teises gavę, vyrai turėjo apie ką pakalbėti, ką prisiminti.
Birželio 25 dieną Sodeliškių dvaro sodyboje veikiančiame senovinės technikos muziejuje susitiko prieš 50 metų Panevėžio automokyklos Biržų filialą baigę ir profesionalių vairuotojų teises gavę biržiečiai. Susitikimas unikalus tuo, kad vairuotojai pirmą kartą paminėjo tokią solidžią sukaktį.

„Kadangi daugelio iš mūsų pirmasis automobilis buvo toks, kokį dabar galima matyti tik senovinės technikos muziejuje, būtent čia ir nusprendėme susirinkti“,- kalbėjo susitikimą organizavęs biržietis Viktoras Lašinskas. Jis iki šiol dirba profesionaliu vairuotoju ir didžiuojasi šiuo darbu. Sako, kad tai darbas, kuris reikalauja daug atsakomybės, mokėjimo bendrauti su žmonėmis, o svarbiausia, kad mielas širdžiai.

Pasak Viktoro, 1971 metų birželio 25 dieną, tai yra lygiai prieš 50 metų, tą pačią dieną ir netgi valandą, grupė Biržų krašto vaikinų įgijo profesionalaus vairuotojo teises ir dabar susitiko paminėti šią datą. Susitikime dalyvavo organizatorius V. Lašinskas, taip pat Kęstutis Palšis, Rimantas Kėželis, Virgis Petrėnas, Jonas Karitonas, Vytautas Šiaučiūnas, Petras Mikašius, Benas Užkurėlis ir du instruktoriai Vladas Mačiukas bei Valius Jakubonis. Beje, pastarieji pripažino, jog daug vairuotojų grupių mokė, tačiau ši pirmą kartą organizavo susitikimą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/