Kiemuose savo tvarką įvedinėjantiems vairuotojams įstatymai negalioja?

L. Bataitienės nuotr.
„Statai automobilį ne į savo vietą“ – taip vairuotojui galima sakyti tik tada, kai daugiabučio namo sklypas, kuriame yra automobilių stovėjimo aikštelė, oficialiai išnuomotas daugiabučio namo savininkams, turintiems leidimus statyti savo automobilius.
Biržuose – lyg Panevėžyje ar Kaune: ne savo vietoje pasistatęs automobilį, gali jį rasti specialiai užblokuotą, tuščiomis padangomis, o už valytuvų – paliktą raštelį su necenzūrine leksika ar piešiniu su vyrišku lytiniu organu. Dažniausiai taip ar dar išradingiau „pamokyti“ automobilių savininkai į policiją nesikreipia, nors pareigūnai pataria netoleruoti tokio elgesio.

Egzistuoja nerašytos taisyklės

Biržų mieste gyvenanti skaitytoja Justė pasakojo, jog tarp vairuotojų egzistuoja nerašytos taisyklės. Pavyzdžiui, jei nuomojiesi butą, daugiabučio kieme tavo mašinai vietos kaip ir nėra.

„Gyvenu viename iš Vytauto gatvės daugiabučių, todėl statau mašiną gatvėje. Bet, neduokdie, įvažiuosi ir pasistatysi kieme – visi šnairomis žiūri, pyksta ir komentarų tuoj sulauksi, kad ne savo vietoje pasistatei, nes visi, atseit, turi savo vietas. Bet čia dar nieko – kai anksčiau gyvenau Rotušės gatvėje, buvau aptikusi tokią atokesnę vietelę, ten ir statydavau automobilį, kad niekam nekliūtų. Bet vis tiek vieną dieną radau ant priekinio stiklo užklijuotą lapą su perspėjimu, kad neturiu teisės čia prisiparkuoti. Tą lapą šiaip ne taip nukrapščiau, bet negalėjau nugramdyti klijų, tai teko važiuoti į autoservisą, kad atliktų stiklo poliravimą“,- prisimena vairuotoja.

Moteris į policiją nesikreipė, nors turėjo įtarimą, kas tai padarė. „Perduoti policijai, o po to rietis? Nervų gadinimas ir naudos jokios, nors tos sąvokos „mano vieta“ nesuprantu. Kur čia parašyta, kad tavo vieta, ar tu ją išsipirkai?“- mąstė biržietė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com