Dviratininkai nedėvi šalmų ir liemenių, o vairuotojai nepaiso pėsčiųjų

Biržų PK nuotr.
Biržų policijos komisariato pareigūnams talkino policijos rėmėjai.
Biržų rajono policijos komisariato pareigūnai rugsėjo 1- 10 dienomis stebėjo eismą prie pėsčiųjų perėjų ir mokyklų. Buvo nustatyti šeši automobilių vairuotojų pažeidimai, žodžiu buvo įspėti 30 dviratininkų, pėsčiųjų bei elektrinių paspirtukų vairuotojų, kurie neturėjo šviesą atspindinčių liemenių, nenaudojo žibintų.

Rugsėjo 16 – 22 dienomis Biržų policijos komisariatas (PK) prisidėjo prie Europos kelių policijos ROADPOL inicijuotos Saugaus eismo dienų akcijos. Jos tikslas – mažinti nukentėjusiųjų eismo įvykiuose skaičių ir ugdyti kiekvieno eismo dalyvio sąmoningumą ir skatinti kelyje elgtis atsakingai.

Biržų PK bendruomenės pareigūnas Mindaugas Balčiūnas pasakojo, kad buvo organizuotos 6 paskaitos mokyklose mažiesiems eismo dalyviams. „Deja, per tą laikotarpį nustatyti 51 KET pažeidimai, pėsčiųjų – 1, dviratininkų – 4, pažeidimai perėjose – 2 ir sulaikyti 5 neblaivūs dviratininkai. Akcijos metu buvo išdalinta apie 200 atšvaitų, 30 liemenių, 60 komplektų žibintų dviratininkams. Nuo rugsėjo 1-osios iki rugsėjo 23 dienos nustatyti 254 KET pažeidimai. „Dabar dviratininkai ir pėstieji kur kas drausmingesni ir tvarkingesni nei prieš dešimt metų. Didžiausia problema – žibintų ir liemenių nenaudojimas. Klausėme žmonių, kodėl jie pažeidžia kelių eismo taisykles, tai jie teisinosi, kad liemenę turi namuose, bet pamiršo. Kita problema – jaunimas visiškai nepripažįsta šalmų naudojimo, taip pat liemenių ir žibintų neturi. Jie sako, kad šalmai nepatogūs, o svarbiausia, kad negražūs ir nemadingi. Manau, kad labai svarbu, jog vaikams pavyzdį rodytų tėvai“,- kalbėjo pareigūnas.