Mere, kur Jūs?

Kovo 24 dieną iš darbo išėjo mero patarėja Janina Bagdonienė, ant kurios pečių gulė ir Savivaldybės veiklos viešinimo darbas, nes daugiau kaip metai Savivaldybė neturi viešųjų ryšių specialisto. Jau daugiau kaip dvi savaitės meras Vytas Jareckas dirba be patarėjos, o viešinimas pateikiamas pakrikusiai: viena informacija biržiečius pasiekia per socialinius tinklus, kita – per Savivaldybės tinklalapį. „Biržiečių žodis“ teiravosi rajono mero V. Jarecko, galbūt jis apsisprendė dėl patarėjos kandidatūros, domėjomės, kaip jis vertina viešinimo situaciją Savivaldybėje.

Mere, galbūt jau turite kandidatą į patarėjo pareigas?

Sprendimo dėl patarėjo kandidatūros dar nesu priėmęs, tačiau manau, kad po Velykų švenčių šį sprendimą priimsiu.

Ar tiesa, kad viena iš galimų kandidačių į patarėjos pareigas yra rajono Tarybos narė Vaida Dževečkaitė-Klepeckienė?

Su Vaida apie tai kalbėjausi. Tačiau ji kol kas yra rajono Tarybos narė, Seimo nario padėjėja. Jos kandidatūra viena iš galimų.

Su kuo dar apie tai kalbėjotės?

Kalbėjausi su keturiais kandidatais. Telefonu. Jų pavardžių neatskleisiu, nes žmonės turi savo darbus, todėl nenorėtų, kad būtų atskleistos jų pavardės.

Galbūt tarp tų keturių kandidatų yra ir jūsų rinkiminei kampanijai vadovavusio Kęstučio Isako pavardė?

Jo kandidatūros nesvarsčiau. Jis padėjo rinkimuose ir tiek, nors žinau, kad yra rajono Tarybos narių, kurie su juo bendrauja.

Ar nemanote, kad šiuo metu Savivaldybės veiklos viešinimas šiek tiek chaotiškas?

Nepasakyčiau, kad chaotiškas. Žinoma, reikia žmogaus, kuris rengtų informaciją viešinimui. Laikinai šį darbą atlieka anksčiau viešųjų ryšių specialiste dirbusi Jurgita Bruniuvienė. Žinoma, informacijos pateikimas nėra koncentruotas. Kai patarėja dirbo Janina Bagdonienė, kas rytą kartu aptardavome darbus, žmones pasiekdavo informacijos srautas. Dabar nėra, kas informaciją apibendrina ir skleidžia. Reikia žmogaus, kuris tą darytų atsakingai, kad nebūtų gandų lygio.

Savo feisbuko paskyroje Administracijos direktorius Vidas Eidukas kasdien suprantamai ir aiškiai pateikia kiekvienos dienos įvykius ir darbus, kurie susiję su dabartine ekstremalia situacija. Daugelis komentatorių direktoriui dėkoja už informaciją, nes Savivaldybės tinklalapyje jos labai trūksta. Ar pritariate tokiam Administracijos direktoriaus sprendimui?

Pritariu, nors sprendimo nederinome. Direktorius turi prisiimti atsakomybę, kad informacija būtų pateikiama teisinga. Būtent Administracijos direktorių, kaip atsakingą už ekstremalią situaciją, pirmą pasiekia su ja susijusi informacija. Aš, norėdamas ją paviešinti, turėčiau klausti direktoriaus.

Šiuo sudėtingu metu biržiečiai dažnai pasigenda padrąsinančio mero žodžio. vienas internautas net rašė: „Mere, kur jūs?“ Tad kalusiame: kur Jūs, mere?

Aš visą laiką esu darbe, rodytis viešumoje dabar nėra galimybės. socialiniuose tinkluose nesiviešinu, nes tam neturiu laiko. Savo darbą dirbu santūriai, kaip buvau pratęs ir tuomet, kai dirbau seniūnu. Matomi yra mano pavaduotoja ir Administracijos direktorius. Nepykstu, kad jie informaciją viešina socialiniuose tinkluose, svarbu, kad tai būtų naudinga biržiečiams. Žmonėms kyla įvairių klausimų, o klausimų ir atsakymų rubrikos Savivaldybės interneto puslapyje neturime. Apie tokią rubriką reikėtų pagalvoti. Svarbu, kad būtų galima identifikuoti tuos asmenis, kurie pateikia klausimus.

Linkiu biržiečiams likti sveikiems, saugoti vieniems kitus. Džiaugiuosi, jog atsakingų žmonių daugėja.