Naujausios
Anot „Sėlos“ muziejaus direktoriaus pavaduotojos Editos Lansbergienės, oras šventės dieną pasitaikė permainingas, kaip ir pats kelias iki Nepriklausomybės. Tačiau nei lietus, nei vėjas nuotaikos nesugadino. Pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvų šalikais, kepurėmis, nešini Lietuvos trispalvėmis žmonės rinkosi maldai į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, į ekumenines pamaldas Sekmininkų maldos namuose.
Prie paminklo Žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę biržiečiai padėjo gėlių. Tradicinių sveikinimo kalbų šį kartą politikai nesakė. Lietuvos himną šventės dalyviams sugiedoti padėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo vienmetė Linutė.
Pilies arkadoje biržiečiai stebėjo dar vieną labai patriotišką šventės momentą – jaunųjų šaulių priesaiką ir pažadą Tėvynei. Šventės metu 22 jaunieji šauliai nuo 11 metų davė pažadą ruoštis ginti Lietuvos Nepriklausomybę, o viena 18 metų sulaukusi šaulė, prisiekė Lietuvai. Tad Biržų Stepono Giedriko–Giriečio 501 kuopa dabar sudaro 33 priesaiką davę šauliai, ir 94 jaunieji šauliai. Savo jaunaisiais šauliukais ypač džiaugėsi jų vadas Vidutis Šeškas, kuris visuomet savo auklėtiniais aplipęs lig magnetas.
Šventės dalyvius atkurtos Lietuvos 30–mečio proga pasveikino rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas.
Nusifotografavę Pilies fone, prie plazdančios Trispalvės, iškilmių dalyviai patraukė į arsenalo salę, kur laukė ilgiausias stalas, nukrautas tortais ir pyragais.
„Sėlos“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė pirmiausia pakvietė į šventę atėjusius trisdešimtmečius ir jų šeimos narius bei paprašė prisistatyti. Tai – Linutė, į gyventi į Biržus su šeima grįžusi po dešimties metų. Simą atlydėjo ne tik žmona, bet ir mama, brolis, sesė, tėtis. Visa šeima – šauliai, Lietuvos patriotai. Šarūnę į šventę atlydėjo vyras Vaidas ir sūnelis Jokūbas. Jauna šeima taip pat gyvenimą kuria Biržuose.
Meras Vytas Jareckas ir vicemerė Astra Korsakienė apdovanojo Savivaldybės rengto fotografijų konkurso „Biržai – sostinė mano“ dalyvius. Džiaugiamės, jog tarp jų – „Biržiečių žodžio“ korespondentas Feliksas Grunskis.
Ir galiausiai – saldžioji šventės dalis. Šventiniai gimtadienio pyragai viliojo ne tik skoniu, bet ir grožiu. Kepėjus išvardino Edita Lansbergienė. Jų – 28. Tortus kepė Savivaldybės darbuotojai, kariai savanoriai, šauliai, mokyklų ir vaikų darželių bendruomenės, šeimos ir dienos centrai... Ant stalų puikavosi 35 tortai ir pyragėlių, keksiukų rinkiniai. Daugelis – papuošti Lietuvos simbolika. Pyragais didelį būrį šventės dalyvių vaišino patys jų kepėjai.
Žmonės džiaugėsi, jog šventė buvo nuoširdi ir jauki – kaip šeimos ratelyje.