Kiek kainuoja drąsa pripažinti – aš bankrutavau?

I. Butkevičiūtės nuotr.
Valdas Vižinis, išgyvenęs asmeninį bankrotą, šiandien atvirai apie tai dalinasi su kitais: „Žmonės neturėtų bijoti apie tai kalbėti. Noriu išsklaidyti apie asmeninį bankrotą sklandančius neteisingus mitus“.
„Žmonės turi labai daug mitų. Pats žodis „bankrotas“ asocijuojasi su didžiule nelaime, su kriminalais, su žmogaus nepatikimumu ir dažnai piktdžiuga, kad ne man tai nutiko... Žodis išties yra labai neigiamas visuomenėje“,- atvirai sako aktyvus visuomenininkas Valdas Vižinis, pats išgyvenęs asmeninį bankrotą.

Skola padvigubėjo

Ponas Valdas šiandien apie bankrotą kalba ramiai ir sako, kad pribrendo atviram pokalbiui. Jis dalinasi savo asmenine patirtimi ir drąsina kitus nekentėti, nesislėpti ir nebijoti pripažinti, kad kiekvienas gali patirti nesėkmę, tačiau tai – ne pasaulio pabaiga. Reikalams pakrypus kita linkme nei planuota, pašnekovo žodžiais, nereikia bijoti to pripažinti, bet pasinaudoti galimybe teisiniu keliu spręsti problemas, o atsitiesus pradėti gyventi iš naujo.

V. Vižinis prieš beveik 15 metų planavo pradėti savo verslą. Surizikavo – paėmė apie 100 tūkst. eurų paskolą, tada dar litais. Beje, dabar tai nebūtų tokia įspūdinga suma. „Tuo metu įvertinau galimas rizikas ir apie nesėkmę net negalvojau. Paskolą paėmiau kaip fizinis asmuo. Normalu, kad paėmus paskolą iš banko, reikia mokėti palūkanas, kurios tikrai nėra mažos. Mano atveju buvo taip, kad per dešimtmetį turėjau grąžinti bankui kone dvigubą sumą. Šiuo metu esu atidavęs didesnę dalį sumos, konkrečiai – daugiau nei šimtą tūkstančių eurų“,- situaciją paaiškino V. Vižinis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/