Chirurgas kaltinimus neigia

Gydytojas teigė, kad socialiniuose tinkluose gydymo detales paviešinęs V. Vižinis (nuotr.) paciento apžiūroje net nedalyvavo.
Po Valdo Vižinio viešo kaltinimo Biržų ligoninės gydytojui Nerijui Ubartui sulaukėme gydytoją palaikančių skambučių. Pavyko susisiekti ir su pačiu gydytoju, kuris nesutinka su pateiktais kaltinimais ir teigia, kad V. Vižinio pateikta informacija yra šmeižikiška ir menkinanti jo reputaciją.

“Jaučiuosi labai įskaudintas V. Vižinio įrašo”,- teigia N. Ubartas. Anot gydytojo, jam gintis neleidžia gydytojo profesinė paslaptis. Gydytojai teisiškai negali išduoti duomenų apie paciento būklę.

Tuo tarpu V. Vižinis savo viešame komentare detaliai paviešino paciento asmeninius duomenis.

Susisiekę su N. Ubartu paprašėme jį pateikti savo poziciją, jis sutiko situaciją paaiškinti tiek, kiek jam leidžia gydytojo profesinė paslaptis. N. Ubarto atsakyme, užsimenama ir apie paties V. Vižinio praeitį.

N. Ubarto atsakymas

„Straipsnyje „Biržų ligoninės gydytojui kaltinimai dėl aplaidumo“ cituojamas V. Vižinio įrašas socialiniame tinkle. V. Vižinis savo įraše sąmoningai ar dėl medicininių žinių trūkumo iškraipė faktus apie paciento sveikatos būklę ir jam teiktą pagalbą. Įraše paskleisti ir atvirai melagingi teiginiai, kad antrą kartą pacientą atvežus į Biržų ligoninę aš atsisakiau jį priimti. Pažymiu, kad pacientą atvežus į ligoninę antrą kartą mano darbo valandos jau buvo pasibaigę, todėl paciento priimti negalėjau. Pažymėtina, kad pats V. Vižinis paciento apžiūroje nedalyvavo ir aš jo ligoninėje nemačiau. Esu įsitikinęs, kad savo pareigas atlikau rūpestingai ir sąžiningai – tinkamai įvertinau paciento būklę ir skyriau teisingą gydymą.

Mano manymu, V. Vižinio komentaro socialiniame tinkle tikslas buvo mane įžeisti ir pažeminti kolegų, bei Biržų krašto gyventojų akyse, nes nesutikau vykdyti jo šeimos narių nepagrįstų nurodymų.

Gaila, bet mano teisę ginti savo garbę ir orumą labai riboja gydytojų profesinė paslaptis – be paciento sutikimo neturiu teisės viešinti jokių jo gydymo aplinkybių. Pažymėtina, kad pats pacientas nėra pareiškęs jokių pretenzijų ir man nėra žinoma ar V. Vižinis turi paciento sutikimą viešinti tokią jautrią informaciją apie paciento sveikatą. Man taip pat nėra žinoma ar V. Vižinis yra oficialus paciento atstovas.

Jaučiuosi labai įskaudintas V. Vižinio įrašo. Reikia suprasti, kad žmonės linkę greitai pasmerkti, o tai labai trukdo gydytojo – paciento santykiams ir taip nelengvame gydytojo darbe. Gydytojo juodinimas, žeminimas dėl jo išvaizdos (turimos tatuiruotės), nebandant išsiaiškinti objektyvios tiesos, neturėtų būti norma demokratinėje valstybėje ir sveikoje visuomenėje. Noriu atkreipti dėmesį, kad internete pateikiama oficiali informacija, kad V. Vižinis už kito asmens šmeižimą jau buvo nuteistas 2015m. Vasario 11d. Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu.

Savo kompetencija ir priimtais sprendimais nei kiek neabejoju ir tikiuosi dėl V. Vižinio skelbto įrašo, tiesą neatitinkančios informacijos, paneigimo“,- rašė N. Ubartas.