Kas verslui padės atlaikyti sunkmetį?

L. Bataitienės nuotr.
LRT laidoje „LRT forumas“ UAB „Biržų duona“ vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas teigė, kad verslui parama yra labai svarbi, tik priemonių reikėjo imtis gerokai anksčiau, nes dalis neišgyveno ir užsidarė.
Praėjusią savaitę per LRT televiziją rodė forumą, kurio tiesioginiame eteryje kalbėjo ir UAB „Biržų duona“ vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas. Forumo tema „Ar biudžete numatytos kompensacijos padės atlaikyti sunkmetį gyventojams bei verslui?“

Biudžeto nepeikė

Artėjanti žiema ir vėstantis ruduo gąsdina, nes energijos kainos labai aukštos, todėl visi žiūrėjo į Vyriausybę, kuri žadėjo, kad jos pastangos palengvinti gyventojų ir verslų dalią, bus sudėtos į biudžetą.

Kai Vyriausybė atskleidė biudžetą ir pateikė Seimui, finansų analitikai biudžeto nepeikė, didžiausi kritikai irgi neturėjo ką pasakyti, bet klausimų liko ir kilo.

Apie gyventojus pagalvojo

Apie juos LRT laidoje „LRT forumas“ (vedėja Nemira Pumprickaitė) ir diskutavo finansų ministrė Gintarė Skaistė, „Rokiškio sūrio“ ir vienas iš savininkų Darius Trumpa bei „Biržų duonos“ vykdomasis direktorius ir vienas iš savininkų Andrius Kurganovas, kiti laidos pašnekovai.

Apie kompensacijas už elektros energiją kalbėjusi Finansų ministrė G. Skaistė sakė, kad gyventojams už kilovatvalandę šį pusmetį reikės mokėti apie 28 centus, o kitais metais – iki 33 centų, likusią dalį kainos žada kompensuoti valstybė. Kompensacijos numatytos ir už dujas. Laidoje suabejota, ar biudžetas atlaikys tokio dydžio kompensacijas.

Užsidaryti ar išsilaikyti?

Jeigu gyventojams jau „piešiamas“ elektros ir dujų kompensavimo paveikslas, tai verslas nustumtas į šoną, nes šalies vadovybė užsiminė, kad padėti verslui būtų nepakeliama našta biudžetui. Bet paskui nuomonė keitėsi. „Juk ir ankstesni valdantieji yra pareiškę – koks verslas, jeigu neišsilaiko – tegul užsidaro“,- prisiminė laidos vedėja.

UAB „Biržų duona“ vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas sakė jaučiantis rūpestį verslu, nes „verslas yra tie patys žmonės, kurie dirba, moka mokesčius ir jų gerovė priklauso nuo to, kaip dirba įmonės. Todėl pagalba verslui – kompensacijos už elektros energiją – yra gerai“.

Į klausimą, ar verslas būtų išsivertęs be valstybės pagalbos, kompensuojant dalį elektros kainos, A. Kurganovas patikino, kad „verslas kažkaip verčiasi ir sprendimus priima kiekvieną dieną, tačiau prasidėjus elektros energijos kainų kilimui, teko imtis tam tikrų papildomų priemonių, nors jau aštuonerius metus investuoja į atsinaujinančius energijos šaltinius, antrinį šilumos panaudojimą, saulės elektrinę“...

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/