Baltasis rūpestis: tarnybos ant kojų, seniūnijos keliams seikėjo tūkstančius eurų

E. Prunskaus nuotr.
Gat­vėse, ku­r ma­žes­nis eis­mo in­ten­sy­vu­mas, są­ly­gos bu­vo su­dė­tin­ges­nės.
Biržų rajone, kaip ir visoje šalyje per pastarąsias kelias dienas iškrito tiek sniego, kiek Lietuvoje nebuvo jau keliolika metų. Nors dabar situacija stabilizavosi, ji buvo tikrai ekstremali. Apie šį netikėtą gamtos siautulį pakalbinome įvairių sričių specialistus, kurie pasidalino, kaip sekėsi tvarkytis su žiemos džiaugsmais. Sunkiausia padėtis užfiksuota Vabalninko ir Papilio seniūnijose.

Mušami meteorologiniai rekordai

Biržų meteorologijos stoties vyriausiasis stebėtojas Bronius Medinis sakė, kad toks sniego kiekis per tokį trumpą laiką iškritęs nebuvo nuo 2000 metų. Per pusantros paros Biržų rajone prisnigo 24 centimetrai sniego. Todėl dabar mūsų rajone sniego bene daugiausiai visoje Lietuvoje – sausio 27 dienos ryte buvo 29 centimetrai. Specialistas pasakojo, kad dėl šlapio sniego susidarė neeilinis ir nedažnas reiškinys – apdraba. Ji užklojo medžius ir kitus paviršius. Vykstant tokiems reiškiniams reikėtų susirūpinti augalais, kurių šakos nukąra iki pat žemės, bei stogais – jie turi didelę riziką įlūžti.

Pasak B. Medinio, tokią situaciją lėmė nuo Juodosios jūros slinkęs pietinis ciklonas. Jis su savimi nešėsi didelį kiekį kritulių, kurie šiandien guli mūsų kiemuose. Paprastai į Lietuvą atslenka ciklonas iš Atlanto vandenyno pusės, todėl jau daugelį metų nei biržiečiai, nei visa Lietuva nematydavo tokių pusnių. „Stebint radarus, didžiausias kiekis sniego teko Lenkijai ir Lietuvai“,- sako stoties stebėtojas. Jis pasakojo, kad ciklono centras keliauja link Sankt Peterburgo, Maskvos.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/