Ką daryti sunegalavus?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Sunegalavę pacientai pirmiausia turi susisiekti su poliklinikos registratūra arba šeimos gydytoju. Be talonų į įstaigą pacientai neįleidžiami.
Kai Biržų poliklinikoje ir ligoninėje įsisuko koronavirusas, gyventojai nerimauja, ar ištikus bėdai jiems bus suteikta pagalba. Poliklinika ramina: visais pacientais bus pasirūpinta.

Jei nėra peršalimo simptomų

Pasak poliklinikos direktoriaus pavaduotojos gydymo reikalams Jurgitos Augustinavičienės, nors situacija šiuo metu yra sunki, pagalba suteikiama visiems pacientams. Jeigu žmogus pasijunta blogai, jis turi susisiekti su poliklinikos registratūra arba savo šeimos gydytoju. Be išankstinės registracijos į įstaigą atėję pacientai nebus aptarnaujami. Gydytojas telefonu išklauso paciento negalavimus, pasitaria ir sprendžia ką toliau daryti. Jeigu nėra jokių infekcinių, koronaviruso ar peršalimo ligoms būdingų simptomų ir daktaras nusprendžia, kad dėl kitų, ūmių negalavimų paciento apsilankymas gydymo įstaigoje yra būtinas, jis yra registruojamas tiesioginei konsultacijai poliklinikoje.

Jei įtariamas koronavirusas

Jeigu negaluojančio paciento simptomai yra panašūs į virusinius ar peršalimo, jis yra registruojamas vizitui ir nustatytu laiku turi atvykti į specialiai įrengtas patalpas gydymo įstaigoje. Ten pacientui yra atliekami tyrimai ir testas dėl koronaviruso nustatymo. Paaiškėjus rezultatams, gydytojas susisiekia su pacientu, ir nurodo ką toliau jam daryti.

Mobilios slaugės

Jeigu nuotolinės konsultacijos metu, šeimos gydytojas mato, kad paciento negalavimai neturi nieko bendro su infekcinėmis ligomis, nėra ūmūs ir yra reikalinga minimali pagalba, į namus pas pacientą siunčiama mobili slaugė. Ji gali suleisti vaistus, pastatyti lašelinę ar atlikti kitas reikalingas procedūras.

Po darbo valandų

Jeigu pacientas sunegalavo, o jo šeimos gydytoja tuo metu nedirba, pagalbą jam suteikia kitas dirbantis šeimos gydytojas. Jeigu pacientas sunegalavo po poliklinikos darbo valandų, jam reikia kreiptis į greitosios medicinos pagalbos skyrių.

Kaimo medicinos punktai

Kaimų medicinos punktai veikia tik kelias valandas per dieną, tačiau į juos patekti be išankstinės registracijos taip pat negalima. Pacientas pirmiausiai turi susisiekti su kaimo slauge arba su šeimos gydytoja. Atsižvelgiant į negalavimus, jam bus nurodyta, ką daryti toliau.

Ligoninė

Šiuo metu ligoninėje gydomų koronavirusu sergančių ligonių skyriuje, pasak direktoriaus Petro Bimbos, vietų nėra. Užsikrėtę pacientai, kuriems reikalingas stacionarus gydymas, yra siunčiami į aplinkinių rajonų gydymo įstaigas. Virusu nesergantiems sunkios būklės pacientams, kuriems yra būtinas stacionarus gydymas, vietų ligoninėje kol kas yra, atlaisvintas ir išdezinfekuotas terapinis skyrius. Ligonių lankymas negalimas, išskyrus kraštutinius atvejus, kai ligoniui gresia mirtis. Visos operacijos ligoninėje yra atliekamos atsižvelgiant į jų būtinumą.

Prašo supratingumo

Pasak J. Augustavičienės, šis laikotarpis gydymo įstaigoms ypač sudėtingas. Todėl labai reikalingas pacientų supratingumas ir sąmoningumas. Kreiptis į gydymo įstaigas žmonės turi tik esant reikalui. Poliklinikoje ir ligoninėje tvarka yra sugriežtinta, laikomasi Vyriausybės nustatytų reikalavimų, valdomi srautai. Tad sunegalavus, pirmiausia telefonu reikia susisiekti su poliklinikos registratūra ara savo šeimos gydytoju, nes be pirminės, nuotolinės šeimos gydytojo konsultacijos ir registracijos pacientai į gydymo įstaigas neįleidžiami.