Išmoktos nuotolinės pamokos naujo patikrinimo nebijo

E. Januševičius atskleidė, kad kai kurie vyresnio amžiaus mokytojai dėl nuotolinio mokymo sukeltų iššūkių išėjo iš darbo.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius sakė, kad nuotolinio mokymosi pradžia buvo sunki, tačiau jei reikėtų prie tokio modelio grįžti – pedagogai nesibijo. Tiesa, kai kurie vyresni pedagogai dėl koronos rizikos paliko darbo vietas.

-Per tris mėnesius nuotolinio mokymo, mūsų mokyklos išmoko sunkią pamoką. Iš pradžių visiems buvo sunku, ne visos mokyklos turėjo tam tikras reikalingas kompiuterines programas, trūko informacijos, visi buvo pasimetę, bijojo. Dabar mūsų mokyklos jau turi susireguliavę ugdymo platformas, tad jeigu kada dėl įprastos gripo epidemijos, didelių šalčių ar karščių prireiktų mokytis nuotoliniu būdu, tai jau taip nebegąsdintų kaip pirmąjį kartą.

Pasak E. Januševičiaus, vasaros pradžiojeį vyko susitikimas su Biržų rajono mokymo įstaigų vadovais, kuriame išryškėjo pagrindiniai nuotolinio mokymo trūkumai – pirmokų ir abiturientų ugdymas bei vyresnio amžiaus mokytojai:

-Nuotoliniu būdu išmokyti pirmoką kai kurių dalykų būtų per daug sudėtinga. Taip pat ir abiturientų klasės, kuriems nuotolinės konsultacijos neatstoja gyvo bendravimo: tą parodė šių metų jau gauti mokyklinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai, kurie yra gana prasti.

Kita problema – vyresnio amžiaus mokytojai, kurie patenka į rizikos grupes, dauguma jų Lietuvoje dėl šios priežasties jau išėjo iš darbo. Biržų rajone didelio mokytojų trūkumo kol kas nejaučiame, tačiau jaunų pedagogų trūkumas yra visos šalies problema, nes darbo krūvio ir atlyginimo santykis jaunimo tikrai nemotyvuoja.

E. Januševičius minėjo, kad anksčiau buvo kalbama, kad valstybė aprūpins kompiuteriais ir mokytojus, taip pat kaip karantino metu aprūpino mokinius, tačiau tos kalbos taip ir nutilo – niekas iki šiol nevyksta. Vedėjas patikino, kad jeigu neužklups antroji viruso banga, mokslai ugdymo įstaigose rugsėjo mėnesį prasidės ir vyks kaip įprasta, o jeigu situacija pasikeis – mokyklos jau žino ką ir kaip daryti.

Namuose mokytis nepanoro

Nuo šių metų birželio 1 d. įsigaliojo Švietimo įstatymo pataisos, kuriomis nuo rugsėjo 1 dienos vaikams yra sudarytos galimybės mokytis savarankiškai kasdien nelankant mokyklos, t. y. ugdytis šeimoje. Pasirinkus šį mokymosi būdą, vaiko iki 14 metų tėvai (globėjai, rūpintojai) arba vaikas nuo 14 iki 18 metų ir pasirinkta mokykla turi sudaryti mokymo sutartį, prieš tai įvertinusi ugdymosi šeimoje sąlygas, vaiko brandos ir žinių lygį. Taip pat mokykla, namuose besimokančius vaikus turėtų konsultuoti, aprūpinti juos mokomąja medžiaga bei vertinti mokymosi pažangumą.

Paklaustas, ar tokių mokinių nuo rugsėjo 1 d. bus Biržuose, E. Januševičius patvirtino, kad šiuo metu turimais duomenimis iš rajono ugdymo įstaigų, paraiškų mokymuisi namuose negauta. Paraiškas pateikti buvo galima nuo birželio 16 iki 30 dienos.

„Abiturientų klasėms nuotolinės konsultacijos neatstoja gyvo bendravimo: tą parodė šių metų jau gauti mokyklinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai, kurie yra gana prasti.“ E. Januševičius