Dar viena pertvarka kaimų mokyklose – neuždarys, bet grėsmė reali

Ž. Maniko nuotr.
Pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Eugenijaus Januševičiaus, mokyklų reorganizacija yra liūdna tema, tačiau... yra taip, kaip yra...
Mažesnės mokyklos taps didesnių padaliniais, jokių jungtinių klasių vyresniems vaikams, kartu bus galima mokytis tik dviem pradinukų klasėms. Taip pat iškyla gimnazijų egzistencijos klausimas, o klasės su mažiau kaip 8 mokiniais nebus finansuojamos iš valstybės biudžeto. Tokią Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pasiūlytą tvarką praeitą savaitę patvirtino Vyriausybė, kuri bus įgyvendinta ir rajone.

Mokyklų neuždarys, neliks jungtinių klasių

„Prašau, nenaudokime šito žodžio, nes uždarymo tikrai nebus“,- paklaustas, ar toks Vyriausybės sprendimas lems kai kurių Biržų rajono mokyklų uždarymą, „Biržiečių žodžiui“ komentavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius. Pasak jo, reorganizacija labiausiai palies kaimo mokyklas, nes jose neliks 5-8 klasių.

“Baisiausias dalykas, kuris gresia, kad daugelyje Biržų rajono kaimiškų skyrelių nelieka vidurinės grandies – penktų, aštuntų klasių“,- kalbėjo E. Januševičius.

Jo teigimu, ši, būsima reforma savivaldybei nėra naujiena. “Mes šitą dalyką aptarinėjome, nes žinojome anksčiau, kad tai gresia ir kažkada ateis“,- sakė vedėjas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/