Gyvenimo kokybės indeksas – realybės Biržų rajone atspindys?

Redakcijos archyvo nuotr.
Biržų rajono savivaldybė, pagal Finansų ministerijos pateiktą Gyvenimo kokybės indeksą, yra penkioliktoje vietoje „nuo galo“, tačiau rajono politikai svarsto – gal tai graudus rajono realybės atspindys, o gal reitingai blogai sudaryti...
Finansų ministerija pateikė naujausią savivaldybių Gyvenimo kokybės indeksą. Liūdna, bet Biržų rajono savivaldybė nusirito beveik į reitingo „dugną“ – iš 60 šalies savivaldybių yra 45 vietoje.

Autsaiderių pozicija

Gyvenimo kokybės indeksas, kaip skelbiama, sudarytas iš gyvenimo kokybę atspindinčių rodiklių šešiose srityse. Tai materialinės gyvenimo sąlygos, gyventojų verslumas ir konkurencingumas, sveikatos paslaugos, švietimo paslaugos, demografija, pilietinis ir visuomeninis aktyvumas, viešoji infrastruktūra, gyvenamosios aplinkos kokybė ir saugumas.

Žvelgiant į atskiras sritis, prastai Biržų rajonas atrodo gyventojų verslumo ir verslo konkurencingumo srityje (51 vieta iš 60), o dar blogiau vertinama viešoji infrastruktūra, gyvenamosios aplinkos kokybė ir saugumas (57 vieta iš 60). Pagal materialines gyvenimo sąlygas, rajonas yra 37-tas, pagal sveikatos paslaugas – 34 vietoje, o švietimo paslaugos stumtelėjo į „viršų“ – 13 vieta.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/