Gatvės krepšinis

Stanislovo Vadapolo nuotr.
Pirmą vietą užėmę Senjorai su apdovanojimais: Remigijus Sarapas, Darius Vaičiulis, Tomas Brazdžiūnas, Rimas Baradinskas su rėmėju Rytu Vaiginu ir organizatoriumi Vydu Vareika.
Turbūt Lietuvoje nėra kitos vietovės kaip Vabalninkas, kur Gatvės krepšinis turėtų tokias gilias tradicijas. Šiemet jis vyko jau 28-tą kartą.

Vabalninke nuo seno mėgstama sporto šaka buvo krepšinis. Kad dar labiau išpopuliarintų domėjimąsi krepšiniu, sporto entuziastai Vydas Vareika ir Darius Vaičiulis 1993 metais ėmėsi organizuoti gatvės krepšinio varžybas. Varžyboms data buvo pasirinkta rugpjūčio mėnesį, prieš didžiausią Vabalninko šventę – Žolinę, kada jaunimas dar atostogauja, o į miestą, švęsti Žolinės, susirenka daugiausia kraštiečių ir svečių. Organizatoriai patys suremontavo krepšinio stovus, užtaisė krepšinio aikštelės nelygumus, rašė skelbimus, rūpinosi prizais. Pirmosiose varžybose dalyvavo dar nedaug – tik penkios komandos. Tačiau susidomėjimas jomis buvo didelis ir organizatoriai nutarė gatvės krepšinio turnyrus ruošti kasmet. Komandų daugėjo. Būdavo apie 30 – 40 komandų, o 2011 metais jų buvo rekordiškai daug – net 72. Šįmet paskelbta pandemija ir tai, kad turnyras vyko sekmadienį, komandų susidarė mažiau.

Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus stadione Gatvės krepšinio pagrindinis organizatorius Vydas Vareika atidarymo paradui išrikiavo turnyro dalyvius. Šventę pradėjusi Vabalninko bendruomenės pirmininkė Irmina Sirvydienė priminė turnyrų istoriją. Gražia miesto tradicija džiaugėsi seniūnas Laimutis Braždžionis, dėkojo rėmėjams.

Nuolatinis turnyro sekretorius Vytautas Šoblinskas ir jo padėjėja Marija Dargelytė užregistravo 18 komandų ir vadovavo turnyro eigai. Kaip priimta, varžybos vyko trys prieš tris atskirose amžiaus grupėse. Žaidėjai buvo ne tik vietiniai, bet ir iš Biržų, Kupiškio, Panevėžio, iš kitų po Lietuvą išsibarsčiusių vietovių ir iš užsienio atvykę kraštiečiai. Neapleidžiantys krepšinio, jėgas tarpusavyje išbandė veteranai – senjorai. Įdomios buvo jų kovos ir sulaukė daug palaikančių. Žiūrovai džiaugėsi, kad laimėjo vabalninkiečių XXL komanda. Joje žaidė nuolatiniai turnyrų dalyviai Remigijus Sarapas, Rimantas Baradinskas, sportiškas vyrukas Tomas Brazdžiūnas bei iš užsienio atvykęs pirmųjų Gatvės krepšinio turnyrų vienas iš organizatorių Darius Vaičiulis.

Energingai tarpusavyje rungėsi 8 vyrų komandos. Finale laimėjo komanda „Savi“, kurioje žaidė V.Jokubaitis, K.Mikalajūnas, D. Varaškevičius, M.Švabauskas. Beje, D.Varaškevičius pripažintas geriausiu žaidėju. Amžiaus grupėje komandai laimėtojai buvo įteikta taurė, medaliai, piniginiai prizai. Neliko be apdovanojimų ir kitos prizines vietas užėmusios komandos. Po varžybų dar vyko baudų metimo, kamuolio pasiuntimas nuo centro ir kitokios atrakcijos. Nors buvo nedarbo diena, bet veikė Vabalninko krašto muziejus ir svečiams buvo proga jį aplankyti, apžiūrėti sportui skirtą naują parodą.

Susijusios naujienos