Jubiliejiniame gatvės krepšinio turnyre – rekordinis komandų skaičius

Ievos Bajoriūnaitės nuotr.
Merginų grupėje nuo pat pirmųjų varžybų neklydusi „Ogis ir tarakonai“ ekipa tapo šios grupės čempione – į krepšį meta biržietė Kamilė Žukaitė.
Rugpjūčio 13 dieną Vabalninke nugriaudėjo jubiliejinis, 30-asis, gatvės krepšinio turnyras Algimanto Šato taurei laimėti, sulaukęs net 59 komandų. Tiesa, šiais metais organizatoriai kaip reikiant pasistengė – įsteigė vertingus prizus, o „vyšnia ant torto“ tapo nugalėtojams atitekęs 1000 eurų piniginis prizas. Po apdovanojimų ceremonijos žiūrovų laukė koncertinė programa.

Biržų krašto ir kitų šalies rajonų žmonės, ypač krepšininkai, laukia Žolinės šventės metu Vabalninke organizuojamo tradicinio gatvės krepšinio turnyro. Anot jubiliejinio gatvės krepšinio turnyro organizatoriaus vabalninkiečio Vydo Vareikos, šis turnyras pirmą kartą per 30 metų sulaukė tokio didelio dėmesio. „Tokio aukšto ekipų lygio niekada neturėjome, džiaugiuosi, kad sugužėjo rekordinis komandų skaičius, atvažiavo net iš Anglijos“, – pasakojo V. Vareika.

Tiesa, pasak Vydo, šis gatvės krepšinio turnyras galėjo būti dar įspūdingesnis – į šventę buvo pakviestas Lietuvos krepšinio sirgalių ikona vadinamas – Tomas Balaišis-Sėkla. Tačiau jis negalėjo sudalyvauti.

Gatvės krepšinio turnyras vyko keliose amžiaus grupėse. Stipriausia 2022 metų Vabalninko 3x3 ekipa tapo ir įspūdingą piniginį prizinį fondą susišlavė „Desertų namų“ komanda iš Žemaitijos.

Antri liko ir 300 eurų prizą gavo „BC Jūsų Panevėžys“ krepšininkai, kurių gretose buvo ir praėjusiame sezone RKL pirmenybėse „BC Biržų“ garbę gynę Darius Griškėnas, Tadas Buinauskas ir Benas Aleliūnas. Trečiąją vietą pagrindinėje vyrų grupėje užėmė Birštono DOLETOS sportininkai.

Varžybas galima vadinti tarptautinėmis, nes „Cambridge“ komandos branduolį sudarė iš Anglijos atostogų į gimtą Vabalninko kraštą sugrįžę krepšininkai. Dar daugiau užsienio krepšininkų dalyvavo jaunimo grupėse, kuriose varžėsi stovyklauti į Vabalninką net iš Londono atvykę „Baltic Stars“ krepšinio akademijos auklėtiniai.

Jaunimo iki 18 metų grupės nugalėtojai – iš Vilniaus ir Klaipėdos talentų sudaryta „Sakė, kad jai 18“ ekipa, kuri finale įveikė „Marijampolės sporto centro“ atstovus.

Jaunių iki 15 metų grupėje aukso medaliais pasipuošė svečiai iš Londono „Dūmai“, kurių ekipa įnirtingoje finalo dvikovoje palaužė „Skrajūnus“, o jaunučių iki 13 metų grupėje nenugalima tapo „Speed“ ekipa, kuri finale įrodė pranašumą prieš „Kamanda X“ atstovus.

Anot turnyro organizatorių, trys komandos turėjo dalyvauti U-11 grupėje, tačiau vienai nepasirodžius, buvo sužaistos vienerios rungtynės, kurių nugalėtojais tapo skambiu pavadinimu išsiskyrusi „Baltic Stars“ akademijos auklėtinių „Unstoppable Lithuanians“ komanda.

Merginų grupėje varžėsi trys komandos, o čempionėmis tapo be pralaimėjimų žengusi ir biržietės Kamilės Žukaitės vedama „Ogis ir tarakonai“ ekipa. Veteranų 50+ grupėje auksu pasidabino „DRS“ komanda.

Turnyro pabaigoje žiūrovus džiugino „Snaiperio“ konkursas, kurį laimėjo Kaune gyvenantis Algirdas Batutis, jam atiteko taurė ir turnyro rėmėjų dovana. Po apdovanojimų ceremonijos jubiliejinį gatvės krepšinio turnyrą vainikavo surengtas vakaro koncertas.