Gatvės krepšinis Vabalninke

A. Garbausko nuotr.
Patenkinti senjorai, laimėję pirmąją vietą: Arnas ir Mindaugas Vaičikauskai, organizatorius ir žaidėjas Vydas Vareika (kairėje) ir svečias iš Londono Kelvinas.
Didžiausia Vabalninko parapijos šventė – Žolinė – neatsiejama nuo gatvės krepšinio. Prieš Žolinę, rugpjūčio 12-ąją, Vabalninke vyko 31-asis Algimanto Šato gatvės krepšinio 3x3 turnyras. Kaip ir kiekvienais metais, jis surengtas Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus sporto aikštyne. Šio ir visų Vabalninke vykusių turnyrų pagrindinis organizatorius, aistringas sporto mėgėjas Vydas Vareika.

Atidaryme dalyvavo Biržų rajono savivaldybės meras Kęstutis Knizikevičius, Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, nuolatinis turnyrų rėmėjas Viktoras Rinkevičius, kiti garbūs svečiai. Turnyre žaisti užsirašė net 40 komandų, todėl žaidimai vyko net prie keturių krepšių.

Kaip tik šiuo metu Vabalninke stovyklauja Londono jaunių „Baltic stars“ krepšinio akademijos 80 jaunų krepšinio mėgėjų, iš kurių – dalis užsienyje gyvenančių lietuvaičių. Stovyklai vadovauja ir treniruoja vabalninkietis Jordanas Mejeras. Jaunuoliai gyvena bendrabutyje, naudojasi Vabalninko valgyklomis, sporto įrenginiais ir labai džiaugiasi šia stovykla. Keletas šios stovyklos komandų dalyvavo ir tradiciniame gatvės krepšinio turnyre.

Gražus oras, žiūrovai stengiasi įsitaisyti po beržais, vyksta įtemptos kovos, tik spėk žiūrėti. Pagaliau išaiškėja laimėtojai. Komandos, užėmusios prizines vietas, pasipuošia medaliais, o geriausiai komandai atitenka dar ir taurė, dovanos. Nedaug – tik trys senjorų komandos, bet reikia džiaugtis, kad būdami ir vyresnio amžiaus, jie neapleidžia sporto.

Pirmoji vieta atitenka vabalninkiečiams Arnui ir Mindaugui Vaičikauskams, Vydui Vareikai ir šioje komandoje žaidusiam svečiui iš Londono Kelvinui Facey. Atkaklios kovos vyko tarp vyrų. Gaila, vabalninkiečiams laimėti nepavyko, pergalę šventė kaimyninė komanda „Jūsų Panevėžys“. Neliko nuskriausti ir jaunesnio amžiaus komandų dalyviai bei dvi merginų komandos.

Organizatorius V. Vareika džiaugėsi rėmėjais, be kurių pagalbos neįmanoma suorganizuoti tokio masto turnyrą. Jis dėkojo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui, verslininkams Andriui Juciui, Audriui Stačkūnui, Sauliui Manikui, Rimui Skvireckui ir kitiems.

Po varžybų vyko baudų metimo, kamuolio pasiuntimo nuo centro ir kitokios atrakcijos. Vakare jaunimas linksminosi diskotekoje.