Naujausios
Plikomis rankomis – prieš OMON karius
Pokalbiui su buvusiais policininkais susitikome Biržų policijos komisariate, kuriame Policijos veteranų asociacijos Biržų filialas turi savo kabinetą. „Esame dėkingi buvusiam Biržų komisarui Mariui Jablonskui, kuris komisariate mums pasiūlė kambarėlį“,- teigia pašnekovai.
Kaip šiandien gyvena buvę ilgamečiai pareigūnai, pradėję tarnybą milicijoje, išgyvenę neramius Nepriklausomybės kūrimosi metus ir kūrę naujus, lietuviškos policijos standartus?
„Kai prisimenu laikus, kaip mes pradėjome dirbti... Praktiškai plikomis rankomis. Turėjome vieną kitą motociklą, su kuriais žiemą – vasarą važinėjome. Vaikščiodavome pėsčiomis ir žmones pažinojome. Apylinkės inspektoriai turėjo kiekvieną trobą žinoti ir kokia šeima joje gyvena. Priemonių praktiškai nebuvo jokių – tik nuosavos kojos, galva ir popierius su rašikliu“,- dalinosi prisiminimais R. Gelažnikas.
Jis prisiminė vieną įsimintiniausių įvykių, kai atkūrus Nepriklausomybę buvo pavojinga dirbti pareigūnu. „Niekada nežinojai, kada gali užklupti Rygos OMON. Pamenu, kaip gavome pranešimą, jog Germaniškio pasienio postas dega. Su kolegomis, užsikūrę seną „moskvičių“, kurį tuo metu turėjome, nulėkę į pasienį padėjome gaisrą gesinti. Kolega Lapėnas su Brazdžiumi klausinėjo mūsiškių ir latvių pasieniečių, šalia gyvenusių žmonių, apie tą įvykį ir viską nufilmavo videokamera. Paskui policijos vadovybė išsivežė tą filmuotą medžiagą ir parodė per Lietuvos televiziją ne tik mūsų šalyje, bet ir visas pasaulis pamatė, ką Rygos OMON išdarinėja“,- pasakojo R. Gelažnikas.
Buvęs pareigūnas prisiminė, kad tuo metu latvių pasieniečių nameliai nebuvo padegti, tačiau rusų kariai, atėmę ginklus ir išėmę šovinius, išmetė juos į upę. Dar prigrasino dvi valandas sėdėti tyliai ir nekviesti pagalbos.
Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/