Bendruomenei rūpi nedarbo problema, vandens kokybė ir sportas

V. Leščinskienės nuotr.
Nemunėlio Radviliškio bendruomenės pirmininkas Vytautas Švykas susirinkusiems bendruomenės nariams pristatė socialinio verslo modelį, kaip priemonę nedarbui miestelyje spręsti.
„Jei norime, kad Nemunėlio Radviliškyje būtų darbo, miestelis būtų patrauklus gyventi, patys galime sukurti darbo vietas“,- ketvirtadienį vykusiame visuotiniame Nemunėlio Radviliškio bendruomenės susirinkime socialinio verslo modelį pristatė bendruomenės pirmininkas, verslininkas Vytautas Švykas.

Visi keliai atviri – reikia pabandyti

Socialinis verslas, pasak V. Švyko, išskirtinis tuo, kad iš veiklos gautas pelnas skiriamas socialinių problemų sprendimui, o užimtumo, t.y. darbo vietų trūkumas šiame pasienio miestelyje ir yra gana opi problema. „Pavyzdžiui, bendruomenė turi sceną, ir tarkime, ją nuomoja klientams, o uždirbtus pinigus išsidalina ne bendruomenės nariai, bet sprendžiamos aplinkosauginės, nedarbo ir kitos problemos“,- vaizdžiai paaiškino V. Švykas.

Nors Lietuvoje toks verslo modelis nėra naujiena, nes bendruomenės sėkmingai verčiasi tokia veikla, tačiau ji dar nėra labai populiari. „Socialiniame versle būtina turėti tvarų ir gyvybingą verslo modelį. Tai reiškia, turi būti užsakovai. Reikia numatyti socialinę misiją, jos naudą visuomenei“,- teigė V. Švykas.

Jo žodžiais, galima rengti projektus ir, gavus finansavimą, surizikuoti, nes „surėmus pečius, galima tai padaryti“. „Motyvuoja ir tai, kad bendruomenė žmogui, ar žmonių grupei, užsiimantiems ta veikla, mokės atlygį. Žodžiu, ne už dyką dirbs. Laisvų patalpų Nemunėlio Radviliškyje yra, savivaldybė dėl to, kiek žinau, neprieštarautų, veiklai jas išnuomotų“,- sakė bendruomenės pirmininkas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/