Ar privačiomis pakrantėmis galima eiti visiems?

Skaitytojo nuotr.
Biržiečiui Vytautui parūpo, ar tokiomis išpuoselėtomis Apaščios upės pakrantėmis praėję gyventojai nuo sodybų šeimininkų negaus pylos, kad vaikšto po jų teritoriją.
Biržų mieste yra nemažai privačių namų, kurie įsikūrę palei Širvėnos ežerą, Agluonos ar Apaščios upių pakrantes. Pagal nustatytą tvarką, ežero pakrante gali eiti bet kuris žmogus ir praėjimas neturi būti nei užtvertas, nei kitaip apribotas. Bet pažiūrėjus į kai kurias sodybas, susidaro įspūdis, kad jų šeimininkams priklauso visa pakrantė...

Susirūpino tvarka

Į redakciją paskambinęs biržietis Vytautas prašė pasidomėti, ar prie Apaščios upės gyvenantys žmonės nepažeidžia tvarkos. Anot vyriškio, kai kurie gyventojai taip „savininkiškai“ susitvarkė pakrantes, kad, eidamas pakrante, nejučia jautiesi patekęs į privačią valdą – kiemas susilieja su pakrante.

“Vieni akmenimis upės šlaitus išsikloję, kiti žolytę iki pat upės nušienavę ar krūmų prisodinę. Kad žmonės tvarkosi savo sklypus, sveikintina, bet valstybinėje žemėje negalima savivaliauti. Esu girdėjęs, kad vienos sodybos gyventojai buvo labai nepatenkinti, kai žvejai vaikštinėja pro jų sutvarkytas pakrantes. Todėl įdomu, kokia galioja tvarka“,- kalbėjo Vytautas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/