Akcija „Padėk artimui“ – daugiau dėmesio vienišiems senoliams ir neįgaliesiems

V. Leščinskienės nuotr.
Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai aplankė vienišą Kilučių kaimo senjorę Emiliją Tatorienę.
Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) atstovai vykdo akciją „Padėk artimui“. Akcijos metu lankomi vieniši senjorai, neįgalieji, žmonės, turintys specialiųjų poreikių ir gyvenantys riziką keliančiuose būstuose. Ši akcija vykdoma kartu su Biržų rajono savivaldybės administracija.

Patikrina, ar aplinka saugi

Neseniai Biržų PGT atstovai kartu su Širvėnos seniūnijos socialinio darbo organizatoriumi Edgaru Mockevičiumi lankėsi Kilučių kaimo gyventojos senjorės Emilijos Tatorienės namuose. Vyriausioji specialistė Angelė Darčkienė apžiūrėjusi krosnį, įvertino: „Viskas gerai, tik arti malkų reikėtų nelaikyti“. Ši pastaba perduota senjorę prižiūrinčiai lankomosios priežiūros darbuotojai. Specialistė domėjosi ir, kokiu dažnumu valomi suodžiai kamine. „Kasmet išvalo tas pats kaminkrėtys iš skelbimų“,- patikino pati šių namų gyventoja. Patikrinta ir, ar nesueižėjusi dujų žarnelė, mat maistas šiuose namuose ruošiamas ant dujinės viryklės. Žarnelė, pasak specialistės, tvarkinga. „Dujų balioną keičia tas, kas jį atveža“,- pridūrė E. Tatorienė.

Primontavo ir instruktavo

Atrodo, viskas iš pirmo žvilgsnio lyg ir gerai, tačiau specialistai senjorės namuose pasigedo dūmų detektoriaus. „Turiu dūmų detektorių, tik jis...kitam kambary, stalčiuje, nes nėra kaip prie lubų prisukti“,- aiškino E. Tatorienė. Pasirodo, nuo ilgo stovėjimo stalčiuje išsikrovusi dūmų detektoriaus baterija. Specialistai ją pakeitė nauja ir instruktavo: „Čia yra testavimo mygtukas ir reikia bent kartą per mėnesį jį paspausti, nes tik taip galima įsitikinti, ar prietaisas veikia. Jums pačiai gal ir bus sunku, bet jus lankanti darbuotoja už jus šį darbą atliks. Jei detektorius pradės po truputėlį pypsėti, neišsigąskite, reiškia, kad baterija jau į pabaigą. O jei dūmų detektorius ims skleisti šaižų, įkyrų pypsėjimą, žinokite, kad „pagavo“ dūmų ir jus įspėja apie galimą pavojų“. Paklausta, kokiu telefonu nelaimės atveju išsikviesti pagalbą, senjorė nesutriko: „Ogi 112“. Keletas minučių ir dūmų detektorius jau sėkmingai primontuotas prie gyventojos miegamojo lubų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/