V. Kerienės nuotr.
Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Nerijus Gudas ištikimas savo amatui ir šioje srityje dirba net 26 metus.
Pastaraisiais metais Biržų mieste ir rajone kyla nuo 90 iki 110 gaisrų per metus, dar maždaug tiek pat gaunama iškvietimų į įvairius gelbėjimo darbus. Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Nerijus Gudas ištikimas savo amatui ir šioje srityje dirba net 26 metus. Jo darbo sritis – prevencija, todėl ne tik kontroliuoja, bet ir pataria, pamoko.

Svajojo apie inžineriją

N. Gudas buvo tas vaikas, kuriam mokslai sekėsi gerai tiek vidurinėje mokykloje, tiek aukštojoje. Jis lankė šokių būrelį, dalyvavo miesto dainų šventėse, grojo orkestre mušamaisiais instrumentais. Tačiau apie ugniagesio kelią nesvajojo, pamąstymai buvo visai kitokie.

„Kai mokiausi vidurinėje mokykloje, nuo keturiolikos metų pavaduodavau tėtį, kuris dirbo Biržų sviesto gamykloje, vėliau pasivadinusia Biržų akcine pieno bendrove. Yra tekę dirbti tiek Biržų, tiek Medeikių cechuose, todėl norėjau dirbti meistru ir baigiau Kauno technologijos universitetą, pieno produktų technologiją. Esu inžinierius, technologas. Tuo metu į maisto produktų technologijos studijas buvo sunku įstoti – konkursas trys į vieną vietą. Baigusiems aukso medaliu, tereikėjo išlaikyti vieną stojamąjį egzaminą. Tai buvo iššūkis, kurį įveikiau su Dievo pagalba. Baigus mokslus, teko dirbti Biržų akcinėje pieno bendrovėje. Tuo metu tai buvo labai žinoma ir klestinti įmonė Lietuvoje, bet vėliau ji bankrutavo“, – prisimena Nerijus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com