
Naujausios
Romantiškai pasipuošusios merginos, stilingai apsirengę vaikinai, rūpestį spinduliuojančios mamos ir tėčiai, laimingi seneliai – visi jie skubėjo į Biržų kultūros centrą.
Renginio vedėja Edita Lansbergienė gimnazijos jaunimą palygino su dideliu sodu, kurį puoselėti teko ir tėvams, ir mokytojams. Šventės dieną „sodininkai“ turėjo kuo džiaugtis – visi žiedai unikalūs.
Atėjo laikas gražiam jaunuolynui išeiti į Gyvenimo sodą. Vyriausiojo sodininko, kasmet laukiančio nenumatyto, netikėčiausio, stebuklingo žiedo, užduotis atlikti paskutinįjį darbą – įteikti raktą, atversiantį vartus į platesnį pasaulį. Tas raktas pačių moksleivių nukaldintas ir vadinamas brandos atestatu.
„Jūs jau išaugote vaikystės rūbą, jūs išaugote vaikystės pastatą. Jums jau reikia ieškoti platesnių kelių, “, – pranešė vyriausias sodininkas, „Saulės“ gimnazijos direktorius Dainius Korsakas. Ir čia pat pridūrė: „Daugiau niekada gyvenime jūs visi kartu nesusirinksite“. Jis pastebėjo, jog buvę mokiniai gali pamiršti kai kuriuos draugus ar mokytojus, bet jie niekada nepamirš mokyklos. Abiturientus Dainius Korsakas pakvietė užsukti į gimnaziją ir kai slėgs rūpesčiai, problemos, ir kai aplankys dideli džiaugsmai.
Netrukus į sceną kviečiamas geriausio 95-osios laidos gimnazisto titulą pelnęs Karolis Parčiauskas (geras ir labai geras mokymasis, per dvejus metus laimėtos 8 prizinės vietos olimpiadose, platus domėjimosi spektras: matematika, istorija, fizika, etnokultūra, programavimas...). Salėje aidi plojimai ir ovacijos.
K. Parčiauskas dėkojo visiems, prisidėjusiems prie jo sėkmės. Jis pastebėjo siekęs visada išlikti savimi. „Ačiū“ jis tarė mokytojams, gimnazijos vadovams, valytojoms, vairuotojams, pasitikėjimo suteikusiems folkloro ansamblio „Saulala“ draugams ir vadovei ir, žinoma, savo tėvams už buvimą šalia, už suteiktą laisvę ir išugdytą savarankiškumą.
Netrukus į sceną buvo atnešti brandos atestatai, o klasių vadovai, skambant klasikinės muzikos melodijoms, atvedė auklėtinius. Vieni savo pulkeliui suteikė neužmirštuolių ar saulėgrąžų, kiti – našlaičių ar pienių vardus, o visi kartu linkėjo mylėti save ir kitus, gerbti savo ir kitų gyvenimus, išlikti paprastais, bet ne prastais.
Po renginio abiturientai prisipažino, jog labai jaudinosi. Nerimauti vertė ne tik atsisveikinimo akimirkos, žinojimas, jog greitai teks palikti namus, naujo kelio troškimas, bet ir puošnūs drabužiai bei prabangūs aukštakulniai...