Sveikatos centro steigimas – reformos užgaida, prie kurios teks prisitaikyti

B. Petkevičiūtės nuotr.
Vienas iš Sveikatos apsaugos ministerijos brukamų reformos tikslų – Sveikatos centrų (visų gydymo įstaigų sujungimas į vieną) steigimas savivaldybėse. Biržai renkasi kitą modelį, tačiau ar jis bus įgyvendintas, paaiškės po tarybos sprendimo.
Rugpjūčio pabaigoje savivaldybės tarybai bus teikiamas sprendimo projektas dėl sveikatos centro kūrimo Biržų rajone. Tai yra vienas iš šalyje vykdomos Sveikatos apsaugos reformos etapų. Rajono gydymo įstaigų vadovai šiuos pokyčius vertina skirtingai – vieni pritaria, kiti vadina grįžimu į sovietinius laikus.

Sveikatos centras – kuriuo keliu pasuksime?

Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje pradedami steigti sveikatos centrai. Sakoma, kad Sveikatos apsaugos ministerijos brukama reforma pacientams padės greičiau gauti medicinines paslaugas, nes jos bus teikiamos „vieno langelio“ principu.

Sveikatos centrai gali būti steigiami dviem būdais – sujungiant visas rajono gydymo įstaigas (įskaitant ir privačius kabinetus) į vieną juridinį vienetą, su viena vadovybe, buhalterija ir pan. Kitas būdas – sveikatos centrą įkurti sutarčių pagrindu. Pastarąjį modelį ir ketinama taikyti Biržų rajone. Tik tam dar turi pritarti savivaldybės taryba.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com