Ką byloja šimtametės bažnyčios sienos

V. Leščinskienės nuotr.
Bažnyčią Adolfas Šlekys prižiūri ir ją saugo daugiau nei dešimt metų.
Papilio evangelikų reformatų parapija žinoma kaip viena seniausių ne tik Biržų, bet ir Lietuvos istorijoje, menanti didikų Radvilų gyvavimo epochą. Miestelyje yra išlikusi ir XVIII amžiuje statyta renesanso stiliaus evangelikų reformatų bažnyčia su autentiškais Šventojo rašto tekstais altoriaus pertvaroje. Kaip šiandien atrodo toji bažnyčia, per šimtus metų mačiusi ir šilta, ir šalta? „Biržiečių žodžiui“ mielai ją sutiko aprodyti ūkvedys, varpininkas Adolfas Šlekys.

Pasisiūlė pats

A. Šlekys sako, kad bažnyčios „apsaugininku“ pasisiūlė būti prieš kokį dešimtmetį, kai visą Lietuvą sudrebino skandalas – buvęs evangelikų reformatų dvasininkas buvo kaltinamas bažnytinio turto iššvaistymu.

„Buvo metas, kad čia net kiti kunigai bijojo važiuoti. Norėta užstatyti šią bažnyčią, pasiimti jos pinigus. Tame nešvariame reikale dalyvavo nemažai aukštą statusą visuomenėje užimančių asmenų. Po šio skandalo visas iššvaistytas turtas buvo areštuotas, perimtas ir aš, kaip savanoris, pasisiūliau saugoti. Ne, svetimų pinigų man nereikia, tiesiog kovotoju už teisybę“, – teigė pašnekovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/