Juozas Liesis: "Tikiu – “B’avarija“ dar trinktelės…"

Asmeninio albumo nuotr.
Pagrindinė Juozo veikla vyksta be jokios reklamos.
Šiandien „Biržiečių žodžio“ pašnekovas – linksmų plaučių "bavaras" Juozas Liesis. 1996 metais uostamiestyje Juozas su bendraminčiais įkūrė grupę „B’Avarija“, kuri vadinama sėkmingiausiu šalies popmuzikos kolektyvu. „B’Avarija“ – vienintelė Lietuvos grupė, pelniusi trigubą platininį apdovanojimą. “B’Avarijos“ gerbėjai įsigijo daugiau kaip 350 000 grupės albumų ir singlų; ji laimėjo daugybę konkursų ir apdovanojimų. 2002 metais Klaipėdos universitete dramos režisūros studijas baigęs Juozas Liesis vedė ne vieną televizijos laidą: „Maksimanija“, „Vaikų Eurovizija“, „Mažųjų žvaigždžių ringas“, dirbo žurnalistu laidoje „Viskas“. 2008 metais laimėjo respublikinę akademinės politologijos olimpiadą. Dabar veda renginius, asmenines šventes.

Kas Jums buvo ir yra „B’Avarija“? Nostalgija nekamuoja?

“B’Avarija” man buvo polėkis, aistra, darbas ir praleistos galimybės. Daugybė valandų prabėgo kuriant, ginčijantis, juokiantis su Deivydu Zvonkumi, daug tylomis prasėlino rymojant prie tekstukų vienam. O dar kiek valandų keliauta, pokštauta ir iš juoko verkta… Fantastišką laiką turėjau būdamas populiariausios Lietuvos grupės dalimi. O dabar yra kiti užsiėmimai, kitos veiklos. Jos visiškai užpildo mano poreikį veikti, patirti džiaugsmą, gauti pajamų. Ir kai tik atsiranda galimybių mums pasirodyti “B’Avarija” sudėtyje, mes būtinai tomis progomis pasinaudojam. Mums buvo ir yra ypač svarbu tai, ką jaučiame iš klausytojų, iš žiūrovų. Susitikti su jais, kartu su jais dainuoti mūsų dainas… Mhmmm… Tai saldžiau už bet ką pasaulyje.

Kodėl grupės pavadinimu pasirinkote „B’Avarija“?

Iki grupės “B’Avarija” sukūrimo su Deivydu dalyvavome grupėje, kuri juokėsi, gal net žaismingai ironizavo pop muziką. Ta grupė vadinosi “Avarija”. Susitikti su merginom buvo paprasčiau nuėjus į diskoteką nei po mūsų pasirodymų. Bet tikrai ne dėl pavadinimo retai koncertuodavome. Turėjome daug laiko pavėpsoti į MTV. Neteisybė draskė akis – Vakaruose vos pamačiusios ant scenos berniukų grupes panos iš aistros net klykdavo. Tai būtinai turėjo įvykti ir Lietuvoje – nusprendėm. Į grupę pasikvietėm dar du jaunuolius. Kaip ironiškai beskambėtų, bet sukūrėme kelias pop dainas. Liko tik pavadinimo klausimas. Mūsų patirtis tyliai bylojo – sudaužytų mašinų apibūdinimais mums įdomių merginų dėmesio nepatrauksi. Prie pavadinimo pasiūliau pridėti B (ji daug ką galėjo reikšti. pvz.? buvusi). “B’Avarija” – visi sutiko – skamba net labai kietai, o ir istorinis palikimas įamžintas.