Biržiečiui Žydrūnui Savickui vertybė – ne medaliai, bet sunkus kelias, siekiant svajonių

Asmeninio albumo nuotr.
Lietuvos ir pasaulio galiūnų sporto rekordininkas, visuomenės veikėjas ir Biržų garbės pilietis Žydrūnas Savickas rytoj lankysis Biržuose – Arsenalo salėje įvyks „Lietuvos Santarvės fondo“ Valdybos inicijuota Santarvės medalio „Pro augenda concordia“ įteikimo ceremonija.
Rytoj, lapkričio 25 dieną, 14 valandą Biržų pilies arsenalo salėje įvyks iškilmės – Lietuvos Santarvės fondo valdyba inicijavo Santarvės medalio „Pro augenda concordia“ (už santarvės puoselėjimą) įteikimo ceremoniją – šį garbingą apdovanojimą įteiks Lietuvos ir pasaulio galiūnų sporto rekordininkui, jėgos trikovininkui, visuomenės veikėjui Žydrūnui Savickui. Biržiečiai gali sudalyvauti šiame renginyje, o ta proga su Žydrūnu kalbamės apie sportą, Biržus ir, žinoma, santarvę.

Ar Jums buvo netikėta žinia apie tai, kad tapote Santarvės medalio „Pro augenda concordia“ nominantu?

Daug garbingų žmonių jau yra apdovanoti šiuo medaliu, todėl ir man bus garbė jį gauti. Žinia netikėta. Matyt, Lietuvos Santarvės fondo valdyba taip nusprendė. Tiesą pasakius, nežinau, kokius kriterijus jie taiko, bet bus labai malonu vėl aplankyti Biržus ir pabendrauti su šio krašto žmonėmis.

Apdovanojimas už santarvės puoselėjimą šiais laikais, kai tiek daug negatyvo, ypač plintančio socialiniuose tinkluose, labai atsakingas ir įpareigojantis... Kaip galvojate, ar jūsų nuomonė bei komentarai sutampa su biržiečių požiūriu, vertinimais, nuomonėmis?

Visada visuomenėje vyrauja daug įvairių nuomonių. Visada jų bus visokių tiek Biržuose, tiek visoje Lietuvoje. Vieniems bus svarbios vienos vertybės, kitiems – kitos. Kažkokių paslėptų pavydų, pykčių, kėslų taip pat neįmanoma išvengti. Nėra mėgiami tie žmonės, kurie sako teisybę, tai, ką galvoja. Tai buvo ryšku tarybiniais laikais, kai buvo tik viena nuomonė ir dabar bandoma formuoti vieną nuomonę. Esu įsitikinęs, kad apie 70 – 80 žmonių nepriimtina ta nuomonė, kurią primeta kiti, tačiau jie tyli, nes bijo netekti darbo, bijo prarasti įtaką visuomenėje, baiminasi, kad gali juos su purvais sumaišyti... Aš esu tas žmogus, kuris kalba drąsiai, nes taip susiformavo mano karjera ir mano gyvenimas. Kai atstovavau Lietuvai ir mačiau blogybes savo šalyje arba rajone, tai visada pasakiau, nes negaliu tylėti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com