Akmenės meras: “Įtempto darbo rezultatas – pusė milijardo eurų investicijų“

Akmenės rajono savivaldybės archyvo nuotr.
„Mūsų strateginis planas – Akmenė 2030 metus pasitiks su 30 000 gyventojų. Turime išsikėlę ambicingą tikslą. Dabar mūsų rajone gyvena šiek tiek daugiau nei 20 000 žmonių. Tai beveik nerealu, bet žmonės kažkada netikėjo, kad skraidys į kosmosą, bet jį pasiekė. Mūsų priemonių planas paremtas investuotojų paieška su naujų darbo vietų kūrimu ir mes jo nuosekliai laikomės“, – sako Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.
Kadaise Akmenės rajonas buvo vienas iš pačių vargingiausių ir problemiškiausių Lietuvos regionų, savivaldybių reitinge nuolat užimdavo vieną iš paskutiniųjų vietų. Butas Naujoje Akmenėje kainavo vos 1 litą, nes gyventojai atiduodavo juos veltui, kad tik nereikėtų mokėti didžiulių komunalinių mokesčių. Emigracijos mastai rajoną vedė demografinės katastrofos link. Tačiau sumanus rajono vadovų darbas per 12 metų leido ne tik ją sustabdyti, bet ir sukurti tūkstančius naujų darbo vietų bei pritraukti į rajoną 500 milijonų eurų privačių investicijų. Šiandien šio krašto meras Vitalijus Mitrofanovas dalijasi sėkmės istorija su „Biržiečių žodžio“ skaitytojais.

“BŽ“: Pirmiausia norėčiau padėkoti už tai, kad sutikote pasidalinti Akmenės rajono patirtimi. Praėjusiais metais Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje pristatyta rekordinė plyno lauko investicija Lietuvoje – „Vakarų medienos grupė“ (VMG) oficialiai atidarė vieną didžiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamyklą, į kurią investuota 146 mln. eurų ir sukurta 140 naujų darbo vietų. Sakykite, kaip pavyko tai pasiekti?

V. Mitrofanovas: Svarbiausias dalykas – verslas turi jaustis reikalingas tavo krašte. Didmiesčiai dažnai nori iš investuotojų kažką išpešti. Jei statai prekybos centrą, tai savivaldybė reikalaus sutvarkyti šaligatvius, automobilių aikštelę ir net sankryžą. Regioniniai rajonai tokių galimybių neturi, nes yra nelygiose sąlygose su dideliais miestais. Mes turime sukurti infrastruktūrą, kad privatus kapitalas ateitų į mūsų rajoną ir sukurtų naujas darbo vietas. 

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

„BŽ" nuotr.