Algirdas Stakionis: „Tenisas man svarbus iki šiol“

I. Drevinskaitės nuotr.
Iš Biržų kilęs Algirdas Stakionis – teniso entuziastas, visą gyvenimą aktyviai populiarinęs šią sporto šaką.
Viena lietinga savaitgalio diena Biržuose atsitiktinai suvedė su savo gimtajame mieste viešinčiu Algirdu Stakioniu. Jis rajono gyventojams žinomas, kaip buvęs kelių svarbių įstaigų vadovas, o sporto entuziastams – kaip tenisininkas, šią sporto šaką aktyviai propagavęs ir Biržuose.

Traukia gimtieji kraštai

Solidaus amžiaus A. Stakionis – pasitempęs net ir paprastą savaitgalio dieną. „Stalo tenisą pažaidžiu ir dabar“, – sako jis, teniso raketę pirmą kartą į rankas paėmęs būdamas šiek tiek daugiau nei 10 metų.

Ponas Algirdas gimė Biržuose, jo tėveliai – biržiečiai. Mokėsi jis tuometinėje 2-ojoje vidurinėje mokykloje, kurioje ir gimė aistra tenisui, pirmiausia – stalo. Lauko tenisu jaunuolis susidomėjo, kai ši sporto šaka praėjusio amžiaus 6-ajame dešimtmetyje buvo numatyta respublikinėje moksleivių spartakiadoje. Tuomet fizinio lavinimo mokytojas Albertas Nutautas pradėjo formuoti lauko teniso komandą. A. Stakionis prisimena, kaip 2-osios vidurinės mokyklos teritorijoje įrengtoje teniso aikštelėje treniruodavosi apie 10 moksleivių.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/