
Naujausios
Dabar madinga girtis, jog žmogus neturi ir nežiūri televizoriaus
Toks pilietis gali netrumpą kalbą apie televizijų žalą pasakyti. Ir sako: televizijos bukina, kiša į galvas nereikalingas žinias, rodo daug smurto, perša pirkti vaistus, maisto papildus, ryja laiką, trumpina gyvenimą... Nepasiginčysi. Jeigu pradėsi ginčytis, pridurs, jog televizija ypač žaloja vaikus. Kai vaikai nesitraukia nuo televizoriaus, jie tampa agresyvūs, prastai mokosi, įsitaiso nemigą, priauga nereikalingo svorio arba netenka apetito... Kitaip sakant, televizorius - blogas išradimas. Bandai apginti televizorių ir televizijas: galima pamatyti mokslo pažintinių laidų, pasimokyti bendravimo, tiesos, draugystės, pagalbos kitam... Atsako: taigi visa tai yra ir kompiuteryje, ir išmaniajame telefone! Tad televizorių galima drąsiai išmesti! Ir girtis, jog televizoriaus nežiūri! Būsi madingas. Jau aiškiau.
Tačiau ne mažiau, o gal daugiau akims ir protui kenkia kompiuteriai bei išmanieji telefonai?! Kenkia, bet kitaip gyventi neišeina. Jeigu nebūsi feisbuke, niekas nežinos, kad esi šiame pasaulyje. Baigiame prieiti prie bendros išvados, jog televizorius galima išmesti. O kompiuterius ir telefonus kol kas reikia pasilikti. Tada į galvą šauna klausimas: kodėl žmonės skrenda per vandenynus į tolimus kraštus ir iš ten parsiveža šimtus mėgėjiškų nuotraukų, kurias sugrįžus būtinai reikia parodyti giminėms ir draugams? Kai tuo pat metu galima kompiuteryje pamatyti daug geresnių tų pačių vietų nuotraukų, kurias padarė profesionalai. Negi tam, jog visiems aplinkiniams įrodytum, kad tikrai buvai išvažiavęs ir nežiūrėjai televizoriaus?! Gal šitaip keliautojai bando bent trumpam atsikratyti priklausomybės nuo televizoriaus? O gal viskas kitaip? Juk žmonės eina paveikslų žiūrėti į muziejus, nors daugelį paveikslų galima pamatyti meno albumuose, o dabar - ir kompiuteriuose.
Apskritai, pasaulyje daug keistų dalykų. Juk kokio nors garsaus praeities menininko nutapytas paveikslas aukcione parduodamas už šimtą milijonų dolerių, o to paties paveikslo, nė kiek ne prastesnę kopiją galima nupirkti už 100 dolerių. Prieiname prie išvados, jog yra skirtumas tarp elektroninėje erdvėje rodomo reportažo apie pasivaikščiojimą po beržyną ir tikro pasivaikščiojimo po panašų tikrą beržyną. Po tokių svarstymų beveik priėjome prie išvados, kad visi elektroniniai įrenginiai kenkia žmonių protui ir kūnui. Pradžiai nuvežėme ir pakelėje ant akmens padėjome vieną televizorių. Stebėsime, ar kas nors jį paims? Jeigu paims, prieisime prie išvados, jog ne gandai, o teisybė, kad yra žmonių, kurie nežiūri televizijų, nes neturi televizoriaus. Dabar turės - televizijas žiūrės. Kas iš to? Nieko. Šie pilstymai iš tuščio į kiaurą parašyti kompiuteriu. Tai įrodymas, kad kompiuterio kol kas neišmetėme. Gal be reikalo: ir patys sugaišome, ir skaitytojus sugaišinome. Už tai atsiprašome! Kitą kartą ant akmens gal jau ir kompiuterį rasite.