
Naujausios
Suaugusieji savo gebėjimus išbandė kūrybinėse dirbtuvėse. Gruodžio 11-osios vakarą besirenkančiųjų į muziejaus arsenalo salę laukė auksarankė meistrė Rūta Stonkienė iš Pasvalio rajono, Puškonių kaimo.
Gražus būrelis biržiečių moterų buvo supažindintos su etnoženklų simbolika ir jų piešimo principais. Medžiagomis meistrė jau buvo pasirūpinusi pati. Beliko imtis darbo. Iš pradžių kūrybinių dirbtuvių narės būsimą piešinį kūrė ant balto popieriaus lapo paprastu pieštuku, vėliau mokėsi jį spalvinti akriliniais dažais itin plonų teptukų pagalba. Vėliau, išsirinkusios juodus, pilkus, mėlynus ar kitokių spalvų atvirukus, bandė iš naujo tą patį ar panašų piešinį kurti tik dažais ir teptuku. Paaiškėjo, jog labai dailiai atrodo etnoženklai, piešiami ant juodo popieriaus, kurio šiaip jau dažna moteris nesirinktų. Meistrė juokavo, jog kitos spalvos ir taip gražios ir jų puošti nereikia.
Pasvalietė Rūta Stonkienė „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, jog yra užaugusi tarp amatus pamilusių tėvų. Jos mama gražiai mezga, tėtis fotografuoja, daro muzikos instrumentus. Pati Rūta yra baigusi informatikos mokslus, bet piešimas jai visada patikęs. Tačiau kur kas daugiau laiko jam ėmusi skirti augindama sūnelį Uvį – tada ėmusi piešti naktimis. Taip iki šiol gimsta ne tik dailūs atvirukai, bet ir etnoženklais išdabinamos skrynios ir skrynelės, indaujos, langinės ir kiti daiktai. R. Stonkienė geba ir šiaudinius sodus rišti. Panorusiems ją pasikviesti į edukacines pamokėles, tikrai neatsakytų, tačiau tokių pasiūlymų nebūna mūsų krašte daug. Galbūt žmonių norus riboja finansinė gyvenimo pusė, o gal trukdo nežinojimas. Tokių užsiėmimų kaina, pasak ponios Rūtos, – susitarimo reikalas. Rūtos darbus pamatyti bei su ja susisiekti galima ir socialinio tinklo facebooke paskyroje (SUOKA – etno ženklai).
Biržietės susitikimu ir savo darbais tikrai liko patenkintos ir panašius atvirukus galės panorusios bandyti dar ne kartą nusipiešti pačios.
