Naujausios
Trys violončelininkai
Latvijos sostinėje Rygoje gyvenantys trys grupės nariai — Janis Pauls, Karlis Auzans ir Mikelis Dobicins — groja itin subtiliu styginiu instrumentu — violončele. Šių instrumentų stygomis išgaunamos melodijos prilygsta tikrai muzikos revoliucijai. Kaip rašoma oficialiame grupės „Melo–M“ tinklalapyje, violančelininkų atliekamas repertuaras, jų įtraukianti programa yra labai plati — nuo klasikinių kūrinių, iki įvairių šalių etno motyvais paremtos muzikos, roko, pop kūrinių interpretacijos. Pripažinimą latvių trio pelnė išraiškingai atlikdami įvairiausių stilių muzikos kūrinius: nuo suomiškos polkos, airiško džigo bei graikiško sirtakio iki „Coldplay“ hito „Clocks“, grupės „Black Eyed Peas“ superkūrinio „I gotta feelin‘“, „Europe“ legendinio „Final Countdown“ ir daugybės kitų.
„Mūsų grupė susikūrė 2005 metais. Visi trys mes esame profesionalūs muzikantai, baigę Latvijos muzikos akademiją. Kiekvienas iš mūsų trejeto yra grojęs aukšto lygio simfoniniuose orkestruose“, — pasakoja K. Auzanas. „Melo–M“ nariai mokėsi iš stipriausių meistrų, jie skynė laurus tarptautiniuose konkursuose, rengė koncertus su simfoniniais orkestrais. Jiems plojo pilnos koncertų salės Europoje, Azijoje, Afrikoje, JAV. Skrybėles prieš „Melo–M“ nukėlė ir jų vyresnieji broliai — suomių violončelininkai „Apocalyptica“.
Pasak „Melo–M“ grupės vadovo, tada, kai buvo kuriama grupė, jis tiesiog turėjo idėją klasikiniu instrumentu groti šiuolaikinę muziką ir žinojo, kaip tą idėją įgyvendinti. Viskas pasiteisino su kaupu — „Melo–M“ koncertuoja ne tik Latvijoje, bet ir už jos ribų. Koncertų, anot K. Auzano, nestinga, o pandemijos laikotarpį jie irgi išnaudojo prasmingai ir darbingai — tiesiog buvo daugiau laiko repeticijoms.
Garsiausi Baltijos šalyse violončelininkai renka sausakimšas koncertų, arenų, klubų sales. „Nežinau paslapties, kodėl taip yra“, — šypsosi pašnekovas. „Kiekvienas žmogus muziką priima ir suvokia savaip. Mums smagu, kad klasikinis instrumentas klausytoją išvaro iš proto gerąja prasme: koncertų dalyvis įsitraukia į muziką, stygomis išgaunamą melodiją jie atpažįsta kaip savo mėgiamą muziką, įprastai grojamą visai kitais instrumentais. O ir mes, trys muzikantai, su žiūrovais viską darome kartu. Juk ir mūsų tinklalapyje rašoma: garsas, kuris susieja, muzika, kuri neturi ribų“.
Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/