Prieš penkis metus lėlių teatrų festivalio „Vaikai ir lėlės“ laikrodis pradėjo skaičiuoti kūrybinės veiklos pradžią. Festivalis augo, stiprėjo ir įveikė visus iškilusius sunkumus atsiradusius per pandemiją. Babausiukas, kuriam vardą vaikai išrinko per pirmąjį festivalį, tapo visų mažųjų žiūrovų laukiamas, mylimas ir pažįstamas šventės simbolis. Festivalio programos keitėsi, buvo rodomi patys naujausi lėlių teatrų spektakliai, vyko seminarai, organizuoti lėlių gaminimo plenerai, vaikai dalyvavo edukacijose ir pačiuose spektakliuose. Festivalio simbolis, Babausiukas, su šaunia savo komanda, dar prieš prasidedant festivaliui, aplankė Kupiškio rajone esančių ugdymo įstaigų priešmokyklinių grupių vaikučius, kuriems išdalino spalvinimo knygeles. Jas nuspalvinus ir įmestus į tam skirtą dėžę, esančią Kupiškio kultūros centre, burtų keliu buvo išrinkti šaunių prizų nugalėtojai. Pagrindinį „TECHasas“ įsteigtą festivalio prizą – planšetę šiais metais laimėjo Kupiškio P. Matulionio progimnazijos 2C klasės mokinė Julija Maižytė.

Tęsėsi kultūrinis bendradarbiavimas su Lietuvos profesionaliais lėlių teatrais: Kauno valstybiniu lėlių teatru, Vilniaus teatru „Lėlė“, Šeimos teatru „Lino lėlės“, Vilniaus lėlių teatru „Avilys“, Panevėžio lėlių vežimo teatru, Klaipėdos lėlių teatru, Klounų studija „Dulidu“, Alytaus lėlių teatru „Aitvaras“ ir Stalo teatru. Teatrai turi sukaupę daug kūrybinės, edukacinės patirties ir į festivalį atveža kokybiškus, profesionalaus meno produktus.

Projekto veiklose dalyvavo net 19 Kupiškio rajono ugdymo įstaigų ir kultūrinių organizacijų. Vyko neformalus ugdymas ir bendradarbiavimas tarp miesto ir kaimo socialiai remtinų vaikų, paauglių, specialiųjų poreikių ugdytinių.

Projekto vadovė Jolita Janušonienė džiaugėsi, kad festivalio kūrybinėse veiklose dalyvavo virš tūkstančio žiūrovų. Tai rodo, kad penkerių metų laikotarpis, kada buvo skatinami projekto dalyviai domėtis lėlių teatru, ugdomas jų meninis skonis, puoselėjimas kūrybiškumas davė konkrečių rezultatų.

Trys teatro dienos kartu su Baubausiuku pripildė mažųjų širdeles džiaugsmo, pažinimo, staigmenų, netikėtumų, emocijų ir laimės akimirkų. Spektaklių metu matėme šviečiančias vaikų akis ir tikėjimą tuo, kas vyksta scenoje. Juk gyvenant realiame pasaulyje galima tapti ir pasakų herojais bei suprasti, kad pasaulis yra ta stebuklinga vieta, kurią reikia mokėti pajausti ir pamatyti. Kultūros centro erdvės skambėjo nuo vaikiško juoko, susižavėjimo šūksnių ir padėkos žodžių.

Tiksintis laikas skaičiuoja metus, kitais metais pakviesime į šeštąjį lėlių teatrų festivalį „Vaikai ir lėlės“. Būkite sveiki, linksmi ir išsaugokite per spektaklius gautą dovanų laimės spindulėlį.

Pagrindiniai projekto rėmėjai: Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Kupiškio rajono savivaldybė.