Savivaldos rinkimai – Biržai atsigręžė į paramą

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Šalyje, neaplenkusi Biržų, nuvilnijo socialdemokratų banga. Nusivylimas centrine valdžia, jos nederinama su šalies gyventojų lūkesčiais politika, lėmė naujai prasidėjusį politinį cikliškumą, kiek sutrikusį išėjus iš gyvenimo socialdemokratų politinei legendai – Prezidentui Algirdui Brazauskui ir susidarius tam tikram lyderystės vakuumui, besipildžiusiam naujomis politinėmis jėgomis, tačiau taip ir neįgavusioms reikiamos politinės galios.

Pasitikėjimas ir „tęstinumas“

Todėl šiandien konservatorius visoje šalyje vėl keičia socialdemokratai. Sustiprėjusi, apvaliusi savo gretas nuo „bebrų“, atsinaujinusi ir pasitikėjimo pagreitį įgaunanti jėga. Dešimtmečių Lietuvos politinė tradicija kartojasi. Konservatoriai keičiami į nuosaikesnius, žinomus, laiko patikrintus, skandalų nebeliečiamus, laiko išbandytus... Socialdemokratų rožė grįžo su trenksmu Biržų rajone, gavusi apie 3000 biržiečių pasitikėjimą, beveik trečdalį vietų taryboje, o vėliau – mero postą.

Apie „tęstinumą“ žadančią „senai naują“ valdžią, rašyti ar prognozuoti nėra įdomu. Juk viskas lieka, kaip buvę, tik, leisiu sau pajuokauti – naują merą kol kas galima įvardinti „jaunu senuoju meru“. Tokia naujoji Biržų krašto realybė.

Sėkmės ir nesėkmės – rinkimų „teatro“ dalis

Rinkimų komitetui „Biržų atgimimas“, naujai antroje vietoje likusiai, 2000 balsų rinktai krašto politinei jėgai, priešpastatyti save „globaliam“ visoje Lietuvoje vykstančiam procesui, pritrūko jėgos, įrankių ir laiko.

Juolab objektyvios aplinkybės, kurios sąlygomis naujojo komiteto nariai drąsiai ėjo į politiką, veikiau buvo nepalankios, nei palankios.

Pirmiausia biržiečiai atsisakė „koalicijų – komitetų“ eksperimentų.

Dabar jau senų „Vieningų Biržų“ sėkmė, o įpusėjus kadencijai persimainymas į „nesėkmę“ buvo užprogramuotas užuomazgose. Iš politinių partijų suręstas besivaikantis partinių interesų statinys – lengvai yrantis.

Meras Vytas Jareckas neišlaikė politinių partijų balanso, nesuvaldė vidaus nesutarimų ir, praradęs situacijos kontrolę, tiesiog perleido vadovavimą tarybai daugiametei Biržų politikei, užsigrūdinusiai politinėse batalijose, žinančiai vietos politikų „kavos kambarėlį“ iš vidaus. Meras Vytas Jareckas dvejus metus išbuvo neišvengiamu krašto formalumu.

„Vieningi Biržai“ iššvaistė „Biržų atgimimui “ taip būtiną rinkėjo pasitikėjimo „avansą“ ir žmonės atsisakė dalyvauti tolesniame rinkimų komitetų bandymų.

Todėl dėsninga socialdemokratų pirmoji vieta ir 7 vietos savivaldoje. Kaip dėsninga ir tai, jog visų rinkimų metu jaunatviškai veržliai dirbęs visuomeninis komitetas „Biržų atgimimas“ gavo 5 mandatus iš 25.

„Biržų atgimimą“ – politinį komitetą nugalėjo Lietuvos socialdemokratų žinomumas, rinkėjų nenoras rizikuoti, konservatorių keitimo kita – solidžia ir laiko patikrinta jėga lūkestis, „Vieningų Biržų“ koalicijos suirimas, neveiksnus buvęs meras, nevienareikšmė Biržų atgimimo lyderio K. Isako asmenybė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/