Pokyčiai JAV ir Lietuvoje: moterys eina gelbėti pasaulio?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Feliksas Grunskis
Jungtinių Amerikos Valstijų piliečiai išsirinko naują prezidentą. Lietuva išsirinko naują Seimą. Keisis valdžia už Atlanto ir pas mus. Ir sutapk šitaip!

Džo nugalėjo Donaldą

Skelbiama, kad JAV prezidentu išrinktas Džo Baidenas. Jis užsitikrino solidžią rinkikų balsų persvarą prieš Donaldą Trampą. Išrinktasis šalies prezidentas Džo Baidenas jau pasakė kalbą, kaip išrinktasis Valstijų vadovas. Jis savo gerbėjų miniai sakė, jog atkurs amerikiečių pasitikėjimą prezidento institucija. Padarys viską, kad pelnytų žmonių pasitikėjimą. „ Mano komandai yra svarbiausia amerikiečių gerovė. Noriu atkurti šalies viduriniąją klasę, kad JAV vėl būtų gerbiama pasaulyje“, – kalbėjo Džo Baidenas.

Tuo pat metu dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas nenori pasitraukti. Jam atrodo, kad ne ponas Baidenas, o jis laimėjo rinkimus. Jam įtarimų kelia išankstinis balsavimas, todėl ketinta rinkimų rezultatus ginčyti teismuose. Vos ne visas pasaulis sveikina laimėtoją poną Džo, o ponas pralaimėtojas Donaldas nenori su tuo sutikti. Į ką pralaimėtojas tokį elgesį bus nusižiūrėjęs? Negi į mūsų kaimyną Aliaksandrą? Ar vienaip, ar kitaip pokyčiai JAV neišvengiami. Naująja viceprezidente išrinkta Kamala Haris. Pirmą kartą JAV istorijoje tokiame poste matysime moterį. Išrinktoji JAV viceprezidentė Kamala Haris šeštadienį pareiškė, kad rinkėjai atnešė „naują dieną Amerikai“, tad ji padarys viską, kad šalies gyventojų gyvenimas taptų šviesesnis. Šviesesnis ir skaidresnis rytojus žadamas ir Lietuvoje.

Jau yra koalicijos sutartis

Po Seimo rinkimų centro dešinės valdančiąją koaliciją formuoja Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Naujajame parlamente jie turės ne mažiau kaip 74 mandatus iš 141.

Partijų vėliavnešės Ingrida Šimonytė, Aušrinė Armonaitė ir Viktorija Čmilytė-Nielsen su savo komandomis pagrindinius ketinimus jau suguldė į kaolicinę sutartį. Šioje sutartyje Lietuvai žadama daug gerų – ir dvasinių, ir materialių – dalykų. Aišku, kad tiek Lietuvoje, tiek už Atlanto moterų įtaka valdžioje didėja. Buvo, jog prieš daugelį metų mes moterų į politiką visai neįleidome. Dabar mūsų širdys atsileido. Tegul ir jos į valdžią eina! Ką tik dejavome, kad Lietuvoje ministrų kabinete turėjome tik vieną moterį. Panašu, kad dabar viskas keisis iš esmės. Tačiau, gal moterys bus gailestingos ir neužims visų ministerijų, kaip anksčiau buvo padarę vyrai. Nepaleidžia jausmas, kad šių dienų pasaulį tik moterys ir gali išgelbėti. Seniai taip reikėjo! Gal nebūtume taip arti prie visokių negandų prarajos priėję?