
Naujausios
Pirmininko reikalai
Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio vertimas iš posto buvo pakrikštytas muilo opera. Ji tęsėsi kelis mėnesius. Ir pagaliau baigėsi. Gal pusmečiui Seimo pirmininkas liko savo poste. Nors jį iš posto vertė savi – Seimo dauguma. Seimo daugumos vadas Ramūnas Karbauskis gal pirmą kartą per kadenciją prisipažino pralaimėjęs. Po balsavimo net pareiškė nebežinąs: ar turi Seime daugumą? Tačiau kitą dieną tvirtai pareiškė, jog dauguma yra. Tad kitų metų valstybės biudžetas neva bus patvirtintas be kliūčių. Poste išlikęs Viktoras Pranckietis, nors nėra nei daugumos, nei opozicijos atstovas, sakė remsiąs Vyriausybės programą. Tik tas programos rėmimas kol kas nėra tvirtas.
Pinigų reikalai
Seimui buvo pateiktas kitų metų valstybė biudžetas. Kai kurie Vyriausybės siūlymai dėl naujų mokesčių įvedimo buvo atmesti. Kai kurie mokesčiai tik per plauką sulaukė išrinktųjų palaikymo. Seimo nariai kai kuriais klausimais balsavo taip, lyg kai kurie mokesčiai netikėtai iš dangas nukrito. Juk ir apie platesnį nekilnojamojo turto mokestį kalbėta. Ne kartą diskutuota ir dėl bankų apmokestinimo. Tačiau Seimo nariai šių naujų mokesčių nenori. Tačiau nori padalinti kuo daugiau pinigų, kurių neturi. O kaip kitaip?! Nori būti geri ir gražūs, nes iki eilinių Seimo rinkimų liko tik metai. Tad kažką turėtume gauti. Pensininkams šiek tiek pridės. Vaikučiams truputį daugiau nubyrės... Dar kai kam sukrapštys. Iš kur pinigų trauks? Seime jau pritarta Akcizų įstatymo pataisoms, kuriomis ketinama padidinti akcizų tarifus etilo alkoholiui, benzinui, gazoliams, kaitinamojo tabako gaminiams. Paims. Ir padalins. Kai kas pirštais rodo, jog daug daugiau pinigų yra šešėlyje. Ne pirmi metai į tą šešėlį rodo, tik tas šešėlis niekaip už uodegos nenutveriamas.
Gaisro reikalai
Alytuje padangų perdirbimo įmonėje kilo gaisras. Kelias dienas kilo juodi nuodingi dūmai. Gyventojams trūko informacijos apie pavojų. Gaisrininkai didvyriškai grūmėsi su ugnimi. Žmonės gaisro gesintojams aukojo pinigų, vežė valgyti. Valdžia Vilniuje gana ramiai į tragišką gaisrą Alytuje žiūrėjo. Netikėjo, jog kiškis galėjo nuo dūmų uždusti... Dabar komisijos aiškinsis. Kodėl taip atsitiko? Kodėl apsinuodijo kai kurie gaisrininkai, jeigu visas saugos priemones turėjo? Kas buvo padaryta ne taip? Kas turėjo daryti, bet nieko nedarė? Įdomu: ar bus bandyta atsakyti, kas leido greta gyvenamųjų namų sukrauti ir perdirbti tūkstančius naudotų padangų? Kodėl tos padangos nevaldomai užsiliepsnojo? Padangų perdirbimo įmonėje nebuvo nei dūmų detektorių, nei automatinių gaisro gesinimo įrenginių? Juk mūsų šalyje prie kiekvienos lovos valdžios nurodymu turime įsirengę dūmų detektorius? Pritrūko valdininkų uolumo? Negalima sakyti, kad tragiškų dūmų akivaizdoje visi tarnautojai prastai atliko savo pareigas. Buvo labai pareigingų žmonių. Jie tikrino, kad gaisrininkams atnešti rūkyti lašiniai būtų išrūkyti įmonėje, turinčioje licenciją tokiai veiklai. Kad visi šitaip, visos nelaimės tolyn nuo Lietuvos pabėgtų?!