Nejaugi ilgalaikiai bedarbiai pajudės dirbti, bijodami prarasti sveikatos draudimą?

Asociatyvi V. Leščinskienės nuotr.
Užimtumo tarnybos duomenimis, Biržų rajone ilgalaikio bedarbio statusą turinčių asmenų yra beveik trys šimtai – tiek žmonių gali netekti privalomojo sveikatos draudimo, kurį už juos sumoka valstybė, bet ar tai paskatins dirbti?
Seimas imasi Sveikatos draudimo įstatymo pataisos, kurią įteisinęs, „įdarbins“ ilgalaikius bedarbius arba šie, net ir registruoti Užimtumo tarnyboje, neteks socialinių garantijų, todėl nuo gegužės patys turės susimokėti privalomąjį sveikatos draudimą – daugiau nei 50 eurų per mėnesį. Valstybė pasirūpintų tik darbo rinkai besirengiančių asmenų draudimu. Ar tokia priemonė paskatintų ilgalaikius bedarbius biržiečius ieškotis darbo?

Sunku rasti darbuotojų

Stambaus ekologinio juodųjų serbentų ūkio šeimininkas Adolfas Jasinevičius iš Gaižiūnų prisipažino, kad kiekvienais metais vis sunkiau rasti sezoninių ūkio darbininkų, kurie norėtų rinkti akmenis, sodinti, apkarpyti, apravėti sodinukus.

„Pavyzdžiui, už vieną akmenų rinkimo dieną žmogus gali užsidirbti nuo 35 iki 40 eurų „į rankas“. Nors atlygis konkurencingas, uždarbio išmokėjimas patogus – pagal paslaugų kvitus, pinigai išmokami grynaisiais, o ir pašalpos jiems nuo to nesumažėja... Bet norinčių vis vien sunkiai randame. Su vyresniosios kartos atstovais, kuriems per 50 metų, dar įmanoma susitarti, o jaunesni išvis aptingę. Jie sako, kad eiti dirbti neapsimoka“,- sako A. Jasinevičius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/