V. Leščinskienės nuotr.
Didingoji Strasbūro Dievo Motinos katedra.
Jei nekantraujate užuosti, išgirsti ar kitaip patirti tikrą pavasarį, kuo greičiau keliaukite į Strasbūrą. Šiame, rytų Prancūzijos mieste, rasite ir daugiau akį traukiančių dalykų – pradedant europarlamentu ir kitais įspūdingais statiniais, baigiant individualiais netikėtais atradimais, klajojant po miestą pėsčiomis.

Darnaus judumo miestas

Tiesioginio skrydžio į Strasbūrą nėra. Jį galima pasiekti su persėdimu Frankfurte (Vokietija) arba Varšuvoje (Lenkija), priklausomai nuo to, kokias oro linijas pasirinksite. Tad anksti ryte išskridus, po pietų jau galima laisvai planuoti pasidairymus po miestą. Pro oro uostą kas kelias minutes į Strasbūrą kursuoja traukinys.

Strasbūras yra maždaug Kauno dydžio miestas, mėgstamas turistų, dievinančių pasivaikščiojimus pėsčiomis. Tačiau šiame mieste, kur bepasisuktum, galima išvysti ir galybes dviračių, taip pat gerai išvystytas vietinis susisiekimas tramvajaus linijomis – vienkartinis bilietas kainuoja apie porą eurų, o jei ilgesniam laikui pavežėjimo paslaugą iš karto pirksite, pavyks šiek tiek sutaupyti.

Šiame mieste neteko sutikti skubančių, lekiančių, besistumdančių, o ir žmonės, susitikę gatvėje ar autobuse, vieni kitiems šypsosi. Jei ir nesi puikus kalbėtojas prancūziškai, angliškai, vis vien stengsis padėti, patarti, suprasti, už ką Lietuvoje, galbūt, būtum išbartas arba tiesiog būtų pasukiota pirštu prie smilkinio.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com