Mama džiaugiasi sūnaus šokiu

Mama džiaugiasi sūnaus šokiu

Mama džiaugiasi sūnaus šokiu

Užventyje (Kelmės rajonas) gyvenanti Morta Butkuvienė su vyru užaugino tris sūnus, iš kurių vienas — baleto šokėjas Eligijus Butkus. Motina beveik įsitikinusi, jeigu ne kelmiškė choreografė Dijana Bakšienė, Elidijus galėjo ir neatrasti baleto.

Dalia KARPAVIČIENĖ

daliak@skrastas.lt

„Gintariniai riešutai“ pakeitė gyvenimą

„Praėjusį mėnesį “Šiaulių krašte“ skaičiau apie kelmiškę choreografę Dijaną Bakšienę. Ši talentinga asmenybė pakeitė visą mūsų šeimos, pirmiausia — sūnaus Eligijaus — gyvenimą. Jaučiu pareigą jai iš visos širdies padėkoti“, — sakė Morta Butkuvienė.

Prieš du dešimtmečius, kai Eligijus Butkus buvo dešimties metų Užvenčio vidurinės mokyklos moksleivis, šokęs pas Oną Jankauskienę tautinius šokius, į šokių ratelių apžiūrą atvyko Dijana Bakšienė.

„Aš jos net nesutikau. O. Jankauskienė man pasakojo, jog šokių specialistė iš būrelio mažųjų išskyrė mano sūnų, pastebėjusi išskirtinius jo šokio judesius šokyje “Gintariniai riešutai“. Mums pasiūlė berniuką nuvežti į Kelmės meno mokyklos Choreografijos skyrių. Eligijų priėmė. Bet dar sumanėme pabandyti laimę ir Vilniuje, M. K. Čiurlionio meno mokykloje. Pavyko ir ten“, — pasakojo šokėjo mama.

Dar ir dabar moteris jaudinasi apie tai pasakodama. „O tada, sužinojus tokią naujieną, susipynė džiaugsmas ir nerimas. Juk Eligijus buvo mažiukas, dešimties metelių. Bet mačiau, kad labai nori šokti. Išleidau skaudama širdimi, ką čia ir slėpti“, — mojo ranka M. Butkuvienė.

Sunkumai užgrūdino

Užventiškė įsitikinusi: įveikti visus sunkumus jos sūnui padėjo užsispyrimas ir tikslo siekimas.

„Eligijus labai atkaklus. Nė neabejoju, kad Vilniuje ne pyragai sūnaus laukė. Reikėjo pačiam viskuo pasirūpinti. Mes iš Užvenčio į sostinę neprilakstydavome. Savarankiškai keliaudavo autobusais, traukiniais. Ačiū Dievui, visuomet sėkmingai“, — sakė M. Butkuvienė.

Tik po Sausio 13 — osios įvykių į Užventį parvažiavo. Išsigandęs, pasiilgęs namiškių. Tėvai nevertė atgal grįžti. Pradėjo vėl lankyti Užvenčio vidurinę mokyklą. Bet, pasak mamos, šokių trauka buvusi stipresnė. Ilgai neištvėrė, susikrovė daiktus ir į Vilnių išdūmė. Priėmė, nors galėjo ir nepriimti. Matyt, jau tada specialistai suprato Eligijų turint talentą.

Sūnus baigė M. K. Čiurlionio meno mokyklą, vėliau — Muzikos akademijos aktorinio meistriškumo specialybę. Pagrindinė šokėjo darbovietė — Nacionalinis operos ir baleto teatras. E. Butkus šoka ir Andželikos Cholinos spektakliuose Nacionaliniame dramos teatre.

„Žiūrėti šokius, spektaklius man be galo patinka. Atrodo, kad kartu su sūnumi šoka ir mano širdis. Teatre atsigaunu“, — sakė M. Butkuvienė.

Pernai, pirmąsyk savo gyvenime, užventiškė buvo dainų ir šokių šventėje. „Tai sūnaus dovana — keturios nuostabios dienos“, — džiaugėsi moteris.

 

DĖKINGUMAS: Užventiškė Morta Butkuvienė dėkojo kelmiškei choreografei Dijanai Bakšienei, kuri prieš du dešimtmečius iš viso būrio šokėjėlių išrinko jos sūnų: „Jei ne Dijanos Bakšienės įžvalgumas, greičiausiai dabar sūnus nebūtų baleto artistas“.

Autorės nuotr.

DARŽELIS: Eligijus Butkus šokti pradėjo lankydamas Užvenčio vaikų darželį. 

 

PAMOKA: Dešimtmetis E. Butkus (viduryje) buvo priimtas į M. K. Čiurlionio meno mokyklos baleto skyrių.

BALETAS: Daugiausia Eligijui Butkui tenka šokti su Inga Cibulskyte. Nuotraukoje — P. Čaikovskio baleto „Miegančioji gražuolė“ duetas: Mėlynasis paukštis ir princesė Florina.

PAVELAS: Mėgstamiausias Eligijaus Butkaus sukurtas vaidmuo — Sosto įpėdinis Pavelas „Rusiškajame Hamlete“.

CHOLINA: Eligijus Butkus (dešinėje) šoka ir Andželikos Cholinos spektakliuose Nacionaliniame dramos teatre. (Kairėje — aktorius Giedrius Savickas).

Mortos Butkuvienės albumo nuotr.