Kad gerai sektųsi, reikia žengti su šypsena

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Bėčiūnų ūkyje šiemet augo daugiau nei dešimt rūšių moliūgų, o ši daržovė didžiausio populiarumo sulaukia prieš Heloviną.
Praeitą savaitę Pačeriaukštėje vyko žemdirbių šventė, kurios metu apdovanoti ūkininkai, pažangiai dirbantys ir pavyzdingai besitvarkantys savo ūkiuose. Šių metų jaunojo ūkininko nominante tapo Nemunėlio Radviliškio seniūnijoje, Ločių kaime įsikūrusi Rugilė Romankevičiūtė, savo ūkį įteisinusi Bėčiūnų ūkio vardu. Ji ūkininkauja jau dešimt metų.

Ieškojo sodybos kaime

Baigusi mokyklą R. Romankevičiūtė pasirinko psichologo specialybę. Tačiau dar besimokydama suprato, kad jai gamta ypatingai svarbi ir artima.

„Pradėjome ieškoti ir apžiūrinėti sodybas. Mane labai traukė tokios vietos, kuriose nebūtų arti kaimynų. Kai pirmą kartą pamačiau Bėčiūnų kaime esančią parduodamą sodybą, ji buvo nedidelė, tik trijų hektarų ploto, o iš pastato beveik nieko nelikę... Tačiau ji man iš karto pasirodė artima. Pradėjau galvoti, ką galima nuveikti su tuo nedideliu žemės sklypu. Kilo mintis įregistruoti ūkį, o kadangi sklypas nebuvo pritaikytas žemės ūkio veiklai, tai pirmieji mūsų metai kaime buvo skirti ūkio kūrimui“,- dalinosi mintimis jaunoji ūkininkė.

Moteris pripažino, kad nuošalią vietą rinkosi su ateities vizija plėsti žemės plotus. Šiuo metu Bėčiūnų ūkis gerokai didesnis ne tik savo teritorija, bet ir ūkyje auginama produkcija: deklaruojama 34,55 ha žemės, auginami ne tik serbentai, bet ir riešutmedžiai, moliūgai, vynuogės, avietės.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com