Ant ąžuolų užderėjo obuoliukai

Ant ąžuolų užderėjo obuoliukai

Ant ąžuolų užderėjo obuoliukai

Šiaulių rajone, netoli Kuršėnų, esančios atokios sodybos šeimininkę nustebino keistai atrodantys du ąžuolai: abiejų lapai buvo nusėti proporcingai išdėliotais riešuto dydžio žaliais bumbuliukais.

Ąžuolų apžiūrėti atvykę sodybos šeimininkės giminaičiai įtarė, kad „obuoliukai“ ne kas kitas, o parazitai.

Juozo Daunio, Šiaulių miškų urėdijos Miško želdinimo ir apsaugos inžinieriaus, teigimu, neįprastas ąžuolų derlius yra Obuoliškoji gumbavapsvė – vabzdys, kuris vystosi ant įvairių ąžuolo rūšių, dažniausiai ant paprastojo ąžuolo.

Apatinėje ąžuolo lapo pusėje, vietoje, kur padėtas kiaušinėlis, anot specialisto, įvyksta apsauginė reakcija ir pradeda formuotis gumbas. Gumbe vystosi lervutė. Gumbai rudenį kartu su lapais nukrenta ant žemės. Nukritusiuose gumbuose kenkėjas virsta lėliuke ir išsivysto tik patelės.

Miškininkas pastebėjęs, kad šiemet tokiais obuoliškaisiais kenkėjų gumbais nusėta nemažai parkų, pakelių ir sodybų ąžuolų.

J. Daunio teigimu, didelės žalos medžių tolimesniam augimui šie kenkėjai nepadaro. Siekiant sumažinti jų gausą, rudenį reikia surinkti pažeistus lapus ir juos sunaikinti. Arba medžiuose kelti kuo daugiau inkilų ir taip pagausinti paukščių, kurie kenkėjus sunaikintų.

„Šiaulių krašto“ inf.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

KENKĖJAI: Nedideli gumbai ant ąžuolo visai ne obuoliukai, tai kenkėjai, kuriuos patariama naikinti.