Anglijoje biržietė įkūrė lietuvišką mokyklą

Airinos Paulauskaitės asmeninio archyvo nuotr.
Pašnekovė sako nesuprantanti tautiečių, kurie pasisako „prieš“ vaikų mokymą lietuvių kalbos. „Jeigu lietuviai nemokės kalbėti lietuviškai – tai kokia čia lietuvybė? Esame lietuviai ir vaikai turi kalbėti mūsų kalba,“ – įsitikinusi Airina.
Vienybė. Patriotizmas. Bendro tikslo siekis. Tai – vertybės, kurios šiuo metu kaip niekada anksčiau aktualios visam pasauliui. O kol sulaikę kvapą kiekvieną minutę sekame naujausius įvykius užsienyje, ne vienas ir pats savęs paklausiame: „Kiek toli aš galėčiau eiti, jei reikėtų ginti aukščiausias vertybes?“. Todėl šiandien norisi kalbėti apie tai, kas svarbiausia – meilę Tėvynei, savo tikslo siekimą ir gražių ketinimų demonstravimą darbais, o ne žodžiais. Biržietė Airina Paulauskaitė – Krulienė emigracijoje Anglijoje gyvena jau bemaž 15-ka metų. Ji ne tik pati iki dabar laisvai gali kalbėti biržiečių tarme, tačiau ėmėsi svarbios misijos – lietuviškai mokyti tautiečių vaikus. Moters įkurta šeštadieninė mokyklėlė deda pamatus vietiniams lietuvaičiams ne tik išmokti kalbėti bei rašyti lietuviškai, tačiau neleidžia pamiršti mūsų šalies istorijos ir tik mums svarbių datų. „Yra vaikų, kurie apie Lietuvą žino tik tiek, kad čia gyvena jų močiutė. Noriu, kad apie tėvų gimtinę jie žinotų viską, nes nesuprantu lietuvybės be vaikų mokymo. Tai – neatsiejama,“ – įsitikinusi pašnekovė.

Mokyklos laikais Tave visi žinojo kaip itin perspektyvią lengvaatletę, kurios šuolio į tolį rekordo iki šiol niekas nesugebėjo pagerinti, nors praėjo jau beveik du dešimtmečiai. Ar dabar vis dar saldu prisiminus šią pergalę?

Kai grįžtu į Biržus, ir pati nepraleidžiu progos nueiti pas savo trenerį Viktorą Bagamolovą. Pasidomiu, gal jau atsirado kažkas, kas „nukarūnavo“ mane turnyrinėje lentelėje. Tačiau kol kas – ne. Šuolio į tolį rekordas iki šiol priklauso man – 5,63 m. Jį pasiekiau varžybose Palangoje, per savo 18-tą gimtadienį.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/